Wiadomości z Gliwic

Kontrabanda w tajnej skrytce w Gliwicach

  • Dodano: 2024-02-01 14:15

Gliwiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wraz z kryminalnymi z I komisariatu, rozpracowując temat rozprowadzanych papierosów bez akcyzy, trafili na trop prowadzący do sąsiedniego miasta. W trakcie przeszukania zakładu prowadzonego przez obywatela jednego z państw euroazjatyckich, stróże prawa zabezpieczyli blisko 148 tysięcy nielegalnych  papierosów. Wartość uszczuplenia należnego Skarbowi Państwa podatku oszacowano na kwotę prawie 195 tysięcy złotych.

Policjanci z Gliwic znaleźli nielegalne papierosy

Gliwiccy policjanci, bazując na zebranych informacjach, wkroczyli wczoraj do jednego z zabrzańskich zakładów pracy. W przeszukaniu udział wzięli też funkcjonariusze śląskiej Izby Celno-Skarbowej z psem wyszkolonym w poszukiwaniach.

Na pierwszy rzut oka nikt nie mógłby się domyślić, że w zakładzie, oprócz oficjalnej działalności, prowadzona jest hurtowa sprzedaż papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gliwiccy policjanci wiedzieli, że nielegalny towar musi znajdować się na terenie obiektu, szukali więc dokładnie i znaleźli. W specjalnie zamaskowanym pomieszczeniu, z ukrytymi w ścianie drzwiami, stróże prawa znaleźli prawie 148 tysięcy sztuk papierosów. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek, Skarb Państwa straciłby niemal 195 tysięcy złotych.

Handlowanie kontrabandą jest nieuczciwym działaniem nie tylko w stosunku do państwa, ale i konkurencyjnych przedsiębiorców, którzy uiszczają wyznaczone prawem opłaty akcyzowe.

O wysokości kary dla 50-letniego mężczyzny zajmującego się nielegalną działalnością, zdecyduje teraz sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych, za ten czyn grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również