Wiadomości z Gliwic

Liderzy na Politechnice

  • Dodano: 2018-08-21 09:15

Dwoje naukowców z Politechniki Śląskiej w Gliwicach zostało laureatami IX edycji programu LIDER, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Na realizacje swoich projektów zdobyli w sumie ponad 2 miliony złotych.

Maksymalna wysokość dofinansowania projektu wynosi 1,2 mln zł. Dr inż. Alina Brzęczek-Szafran z Katedry Technologii Chemicznej, Organicznej i Petrochemii uzyskała finansowanie w wysokości 1 196 250 zł na realizację projektu „Innowacyjna metoda otrzymywania laktamów wobec kwasowych cieczy jonowych”. Natomiast dr inż. Błażej Tomiczek z Instytutu Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych zdobył dofinansowanie w kwocie 1,18 mln zł na realizację projektu „Opracowanie materiałów kompozytowych o podwyższonej przewodności cieplnej z przeznaczeniem na narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych”.

Program LIDER jest skierowanym do młodych naukowców. Dzięki środkom mogą oni samodzielnie planować swoje prace badawcze i je realizować (indywidualnie lub z własnym zespołem badawczym). Wyniki ich prac mogą mieć później zastosowanie w praktyce, szczególnie w przemyśle.


Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.