Wiadomości z Gliwic

Sukces studentów koła naukowego PolSl Racing Politechniki Śląskiej

  • Dodano: 2019-07-15 07:30, aktualizacja: 2019-07-15 07:49

Studenci koła naukowego PolSl Racing Politechniki Śląskiej zajęli pierwsze miejsce w jednej z konkurencji prestiżowych zawodów Formula Students Netherlands 2019. Skonstruowany przez nich bolid  Quarado zwyciężył w konkurencji Acceleration. Posiada najlepsze przyspieszenie spośród wszystkich bolidów spalinowych zgłoszonych do zawodów. 

To znacznie udoskonalona i lżejsza wersja poprzedniego bolidu SW-01, skonstruowana pod kątem przede wszystkim poprawy osiągów pojazdu. Udało się to osiągnąć poprzez redukcję jego masy, ale również dzięki modyŹkacji jednostki napędowej i układu jezdnego.

Koło PolSl Racing działa na wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Obecnie zespół tworzy 45 studentów. Są to pasjonaci z niemal wszystkich wydziałów Politechniki Śląskiej. Koło zajmuje się budową prototypowych pojazdów o napędzie spalinowym i elektrycznym i reprezentuje Politechnikę Śląską na prestiżowych zawodach, wystawach czy wydarzeniach popularnonaukowych.
 
Formula Students Netherlands to coroczna międzynarodowa impreza, w której udział biorą studenci projektujący i budujący pojazdy wyścigowe. Konkurencja Acceleration polega na jak najszybszym pokonaniu przez samochód dystansu 75 metrów, przyspieszając z linii startu od 0 km/h. (PŚ)

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.