Wiadomości z Gliwic

Majówka w Gliwicach. Imprezowe szaleństwo już niedługo!

  • Dodano: 2024-04-16 09:15

Majówkę w Gliwicach jak zwykle spędzimy kulturalnie. Koncerty Quadro Nuevo i Mai Kleszcz, a do tego silent disco – to propozycje Centrum Kultury Victoria. Z kolei pod gliwicką Radiostacją zagrają Varius Manx & Kasia Stankiewicz oraz Dawid Kwiatkowski. Muzyka, taniec, wiosenna radość i duuużo uśmiechu! Czego chcieć więcej?!

Niech zabawa trwa!

W centrum majówkowego szaleństwa już niedługo zamienią się Ruiny Teatru Victoria. To właśnie tam przez pierwsze trzy dni maja będzie można tańczyć, śpiewać i wspólnie bawić się ze znajomymi. Atrakcji nie zabraknie też pod Radiostacją, gdzie świętować będziemy 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Sprawdźcie szczegóły.

Dzień pierwszy

01.05 Brazylijskie klimaty na scenie

W Ruinach Teatru Victoria wystąpi Quadro Nuevo. Zespół pochodzi z Niemiec i koncertuje w krajach na całym świecie. Ze swoich podróży czerpie inspiracje, które później przelewa na swoją twórczość. W Gliwicach zaprezentuje projekt „Happy deluxe”, do którego powstania bodźcem była Brazylia. Zachwyceni swobodą, energią, pulsującą sambą i słoneczną bossa novą muzycy połączyli to wszystko ze swoim unikatowym brzmieniem i stworzyli album, na którym znalazły się reinterpretacje kultowych hitów, takich jak „Don’t Worry, Be Happy” Bobby’ego McFerrina czy „Happy” Pharrella Williamsa oraz autorskie kompozycje.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, bilety w cenie 40 zł są dostępne na ckv.systembiletowy.pl.

01.05 KoncertUEmy pod Radiostacją

Tego dnia szykuje się także wielki powrót otwartych koncertów plenerowych. Z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej przy Radiostacji Gliwice wystąpią Varius Manx & Kasia Stankiewicz oraz Dawid Kwiatkowski. StartUEmy o godz. 19.00! 

Zabawa po cichu

02.05 Silent disco ponad wszystko!

Tej formuły chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Silent disco, czyli uwielbiana przez gliwiczan cicha dyskoteka, zawładnie Ruinami Teatru Victoria już w drugi dzień majówki. Do świata muzyki i zabawy uczestników tradycyjnie przeniosą futurystyczne słuchawki, a specjalne przyciski pozwolą w dowolnym momencie zmienić muzykę. Tym razem do wyboru: rock, retro i club/R&B. Ważne, by mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, który będzie konieczny do wypożyczenia słuchawek. W przerwach od szalonego tańca na tarasie Ruin czekać będzie bar ze strefą relaksu. 

Zabawa rozpocznie się o godz. 19.00 (otwarcie bramek o godz. 18.30). Wstęp płatny przy wejściu – 30 zł. Liczba miejsc ograniczona. 

Na koniec Maja Kleszcz

03.05 B.L.UES

Zwieńczeniem tegorocznej majówki będzie koncert Mai Kleszcz – niezwykle uzdolnionej artystki muzycznej, nazywanej przez krytyków jedną z najlepszych wokalistek w Polsce. Będzie można usłyszeć materiał z płyty „B.L.UES”, za którą artystka otrzymała w ubiegłym roku nagrodę Fryderyka. Zabrzmią m.in. nowe interpretacje kultowych już utworów skomponowanych przez Tadeusza Nalepę, a także nowe aranżacje piosenek, które dla Mai Kleszcz napisał Bogdan Loebl, a do których muzykę skomponował Wojciech Krzak.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w Ruinach Teatru Victoria i odbędzie się także w ramach miejskich obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja. Bilety wkrótce trafią do sprzedaży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również