Wiadomości z Gliwic

Mariusz Galilejczyk z Teatru Miejskiego w Gliwicach ma szansę na Złotą Maskę!

  • Dodano: 2023-05-02 07:30, aktualizacja: 2023-05-01 22:08

Mariusz Galilejczyk, odtwórca roli Maxa Majera w spektaklu „Spin Doktor” w reż. G. Krawczyka w Teatrze Miejskim, ma szansę na Złotą Maskę.

Aktor jest związany z Teatrem Miejskim w Gliwicach od początku jego działalności. Galilejczyk wystąpił między innymi w spektaklach „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” czy „Dziki Wschód”.

– To aktor zadziwiający, skupiony, uważny, nieprawdopodobnie wręcz kreatywny, nieustannie trzymający oko i uwagę widza, aktor, który nie odpuszcza, bez którego nie byłoby tego spektaklu, bez którego nasz teatr nie byłby tym, czym jest dzisiaj – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego.

Spin Doktor” Beau Willimona w reżyserii G. Krawczyka to polityczny thriller, którego akcja rozgrywa się na dobę przed finałem kampanii wyborczej. Max, w którego wciela się Mariusz Galilejczyk, jest tytułowym spin doktorem, rzecznikiem kampanii wyborczej kandydata na senatora. Błyskotliwy Max popełnia błąd, który wykorzystują jego przeciwnicy. Wciągający spektakl będzie grany w Teatrze Miejskim (ul. Nowy Świat 55–57) 5 i 6 maja.

Czym są Złote Maski?

Złote Maski to najważniejsze nagrody teatralne na Śląsku. Do wyróżnień są nominowane przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w 2022 roku. W ubiegłym roku Teatr Miejski w Gliwicach zdobył dwie Złote Maski – jedna powędrowała do Aleksandry Maj w kategorii „Aktorstwo za rolę kobiecą w spektaklach dramatycznych” za dwie role – Solange w „Pokojówkach” Jeana Geneta w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego i Agnes w „Całym życiu” Joanny Oparek. Druga, w kategorii „Nagroda specjalna”, trafiła do Przemysława Pilarskiego za tekst do spektaklu „Dziki Wschód”, który wyreżyserował Jerzy Jan Połoński.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również