Wiadomości z Gliwic

Miasto z Piernika otwarte do końca lutego!

  • Dodano: 2020-01-03 14:30

Otwarta 3 grudnia piernikowa makieta zdobywa serca tysiąca odwiedzających. Zbudowane z ponad tony korzennego ciasta Miasto z Piernika, ogromne budowle, piernikowe chatki i dwa jeżdżące czekoladowe pociągi urzekają swoim wyglądem i zapachem zwiedzających w każdym wieku. W związku z tym twórcy wystawy postanowili przedłużyć ją do końca lutego.

Zainteresowanie Miastem z Piernika przerosło nasze oczekiwania. Początkowo planowaliśmy zamknąć wystawę 6 stycznia, ale liczba odwiedzających i ilość zapytań o jej dostępność skłoniła nas, aby ten czas wydłużyć do 29 lutego - mówi pomysłodawca makiety Jakub Paczyński.

Oryginalne miasto pochłonęło mnóstwo pracy i składników potrzebnych do wypieku oraz ozdoby piernikowej infrastruktury. Aby wypełnić miasto prawie 300 chatkami, ogromną warowną twierdzą,  zamkiem, ruchomym młynem, 2 pociągami i licznymi piernikowymi ludzikami, zwierzątkami i choinkami jego twórcy pracowali ponad pół roku. Zużyli 105 kilogramów miodu i 32 kilogramy korzennych przypraw. 1100 kilogramów świątecznego wypieku modelarze ozdobili litrami lukru, do którego wykorzystali 308 jaj, 150 cytryn i 36 kilogramów cukru pudru.

Nic dziwnego, że wystawa cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Już samo otwarcie przyciągnęło licznych zwiedzających oraz przedstawicieli mediów. Czerwoną wstęgę do miasta przecinał sam p.o. Prezydenta Gliwic Janusz Moszyński. 

Oryginalna wystawa wzbudza powszechny zachwyt wśród odwiedzających. Pomysł i wykonanie spodobał się tak bardzo, że o kolejkowym mieście z piernika wspomniały liczne ogólnopolskie media, a materiał telewizyjny wyświetliło już ponad 200 stacji TV m.in. w Tajlandii, USA, Arabii Saudyjskiej. Nie dziwimy się organizatorom, że postanowili przedłużyć czas zwiedzania i na kolejnych gości czekają aż do 29 lutego 2020. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również