Wiadomości z Gliwic

Michał Rusinek w gliwickiej Fabryce języka

  • Dodano: 2024-05-20 13:30

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach otwiera przed czytelnikami szeroki świat języka ojczystego i 23 maja organizuje spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Fabryka języka”. Wstęp wolny.

Tajniki języka polskiego

„Słowa, słowa, słowa” to spotkanie, podczas którego będzie można przyjrzeć się temu, jak różnorodny jest nasz język ojczysty. Jego rozmaite obszary – literackie, potoczne, osobiste i publiczne – przybliży uczestnikom prof. Michał Rusinek. Wydarzenie jest jednym z siedemnastu zaplanowanych przez gliwicką bibliotekę w ramach „Fabryki języka” – projektu dofinansowanego z programu „Ojczysty dodaj do ulubionych – 2024” Narodowego Centrum Kultury.

Michał Rusinek był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, a dziś zarządza jej fundacją. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie na Wydziale Polonistyki prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać felietony, książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Publikacje jego autorstwa zdobyły wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Rektora UJ i włoską nagrodę Premio Vittoria Samarelli. „Wierszyki domowe” i „Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze sto lat niepodległości” otrzymały tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY.

Wydarzenie już w ten czwartek

Spotkanie z Michałem Rusinkiem rozpocznie się o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17), a poprowadzi je Agnieszka Zientarska. Podczas wydarzenia zapewnione będą tłumaczenie na polski język migowy, pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna.

Michał Rusinek w gliwickiej Fabryce języka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również