Wiadomości z Gliwic

Mieszkańcy Gliwic zaniepokojeni reklamą piwa na rowerach metropolitalnych

  • Dodano: 2024-07-11 07:30, aktualizacja: 2024-07-11 07:42

Reklama piwa na rowerach metropolitalnych? W tej sprawie do prezydent Gliwic zwrócili się zaniepokojeni mieszkańcy.

Prezydent Gliwic wyraziła sprzeciw

– Nie godzę się na to, tym bardziej, że organizacja Metroroweru przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię finansowana jest z pieniędzy publicznych, w tym z budżetu Gliwic – mówi Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Prezydent rozmawiała z przewodniczącym zarządu GZM Kazimierzem Karolczakiem i wysłała oficjalny sprzeciw wobec umieszczania tego typu reklam na metropolitalnych rowerach. 

– Zgodnie z umową z firmą Nextbike wykluczona jest reklama alkoholi – napisał na Facebooku Kazimierz Karolczak.

– I co ważne, informacji o zawartości alkoholu, wizerunku butelki jednoznacznie nawiązującej do piwa, nie przykryje drobniutki, ledwo widoczny napis informujący, że to piwo 0%. Mam nadzieję, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników rowerów, w tym dzieci, prawne kruczki reklamodawców nie wezmą góry nad zdrowym rozsądkiem i troską o bezpieczeństwo rowerzystów – dodaje prezydent Gliwic. 

Promowanie piwa w takim miejscu może mieć negatywny wpływ na młode osoby, które są bardziej podatne na sugestie marketingowe. Alkohol nie może być postrzegany jako integralna część codziennego życia i imprezowania, a tym bardziej nie powinna towarzyszyć korzystaniu z rowerów! Nadmierne spożycie alkoholu jest związane z wieloma problemami społecznymi, takimi jak przemoc domowa, przestępczość i wypadki drogowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również