Wiadomości z Gliwic

Miuosh i Tulia na WOŚP-ie w Gliwicach

  • Dodano: 2019-01-07 11:00

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę 13 stycznia. Gliwicki finał upłynie pod znakiem śląskiego hip-hopu i muzyki folkowej. Na Rynku wystąpią Miuosh oraz Tulia. W 2019 roku zbieramy na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych - do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Startujemy z imprezą o godz. 12.00, ale gliwiccy wolontariusze będą zbierali datki na leczenie najmłodszych już od rana. To 27 edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej, dzięki której do wielu szpitali w całym kraju trafia nowoczesny sprzęt medyczny. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla placówek z oddziałami II i III stopnia referencyjności – czyli takich, na których są leczone dzieci ciężko chore.

Gliwice tradycyjnie włączają się w organizację miejskiego finału WOŚP-u. Na Rynku między godz. 12.00 a 16.30 zaplanowano Festyn Rodzinny z mnóstwem atrakcji. Będą pokazy sportowe i taneczne, zabawy, konkursy oraz warsztaty harcerskie. O godz. 16.30 rozpoczną się licytacje gadżetów, z których dochód zostanie przekazany na WOŚP. Na scenie wystąpią dwa gliwickie zespoły: Eder i Zombie Strippers from Hell.

O godz. 19.00 za mikrofon złapie Miuosh, popularny raper, który cieszy się popularnością nie tylko wśród fanów hip-hopu. Ma na koncie współpracę ze znakomitą Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Jimkiem, czyli Radzimirem Dębskim. Współpracował także z Andrzejem Smolikiem i Natalią Grosiak z Mikromusic. Z pewnością rozgrzeje gliwicką publiczność przez Światełkiem do Nieba, czyli pokaz efektów laserowych, który rozpocznie się o godz. 20.00. Później scena będzie należeć do zespołu Tulia, zwycięzcy LV Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Przepis na sukces tych sympatycznych dziewczyn ze Szczecina to przeróbki znanych utworów na folkową nutę. W ich repertuarze jest między innymi „Nieznajomy” Dawida Podsiadły, "Enjoy the silence" Depeche Mode czy "Nothing else matters" Metalliki.

Organizatorem gliwickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Stowarzyszenie GTW. Imprezę wspiera finansowo Miasto Gliwice. (mm)

Miuosh i Tulia na WOŚP-ie w Gliwicach

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.