Wiadomości z Gliwic

Mobilizacja i chęć niesienia pomocy jest w Gliwicach ogromna

  • Dodano: 2020-04-21 10:15

Coraz więcej podmiotów oferuje wsparcie, przekazuje do szpitali środki higieniczne, maseczki i płyny do dezynfekcji.

Za pośrednictwem powstałej #bazawsparcia koordynowanej przez GCOP, pomoc trafia do najbardziej potrzebujących. Pomagają wolontariusze współpracujący z OPS, ZHP, Polskim Czerwonym Krzyżem, pomagają też prywatne firmy, a zbiórkę potrzebnych rzeczy organizuje również GKS Piast Gliwice.

Wszystko dla naszego wspólnego dobra!

Do szpitali trafiły już pierwsze paczki z kawą, napojami oraz środkami ochrony indywidualnej. Będą kolejne. Stale dostarczane są również posiłki dla personelu medycznego. Wielkie wsparcie zaoferowała firma Mal-Drew, przekazując 130 l płynu antybakteryjnego dla Szpitala Miejskiego nr 4. Firma zainicjowała też charytatywną akcję, dzięki której 10 zł od każdego zrealizowanego przez firmę zamówienia internetowego przeznaczane jest na wsparcie szpitala. Akcja jest organizowana na profilu facebookowym firmy.

Szpital wsparł także Syntal Chemicals Sp. z o.o, który przekazał 250 litrów płynu do odkażania, natomiast firma Projektowanie w Budownictwie Jacek Cichoński udzieliła wparcia finansowego. Warto zaznaczyć, że deklaracje pomocy wciąż spływają, część działań jest natomiast długofalowa, jak chociażby udostępnienie samochodów przez firmę Opel Kanclerz.

W imieniu mieszkańców Miasta Gliwice oraz własnym składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy służą wsparciem w czasie pandemii. Pomoc jest bardzo różna i bardzo potrzebna. Serdecznie dziękuję sponsorom, darczyńcom i ludziom dobrej woli. W tym trudnym czasie taka postawa jest niezwykle cenna i budzi najwyższe uznanie. Udzielona pomoc pomoże w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa oraz w zapewnieniu jak najlepszej opieki medycznej dla gliwiczan. Serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności dla wszystkich, którzy niosą pomoc – mówi Ewa Weber, zastępca prezydenta Gliwic.

My również przyłączamy się do podziękowań! Siła jest w nas!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.