Wiadomości z Gliwic

Muzeum w Gliwicach zaprasza na wykład online: Polin - żydowski "raj"

  • Dodano: 2020-10-28 06:30, aktualizacja: 2020-10-27 17:21

Muzeum w Gliwicach zaprasza na wykład online: Polin - żydowski "raj".

Ze względu na sytuację epidemiczną planowany na 24 października wykład Polin – żydowski "raj” w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich zrealizowany będzie 31 października w formie ON-LINE. Transmisja odbywać się będzie na FB Domu Pamięci Żydów Górnośląskich - TUTAJ.

Myślą przewodnią każdego spotkania w ramach cyklu "Żyd – wieczny tułacz. Alije i koniec żydowskiego świata" jest żydowska Alija. W trakcie każdego wykładu przedstawiona zostanie w ogólnym zarysie historia emigracji w szerokim kontekście geopolitycznym i społecznym ze szczególnym uwzględnieniem migracji z obszarów historycznie i współcześnie polskich.

W ramach tematyki emigracyjnej przedstawiona zostanie także historia osadnictwa żydowskiego w Centralnej i Środkowej Europie, głównie na terenach Rzeczypospolitej, wraz z charakterystycznymi elementami kultury i tradycji tego, co w języku samych Żydów nazywane było Polin. Wykłady prowadzone przez dr hab. Jacka Surzyna poświęcone zostaną także tragedii Holokaustu i końca żydowskiego świata w Europie.

Więcej informacji TUTAJ.

 Wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.