Wiadomości z Gliwic

Muzeum w Gliwicach zaprasza na wykład online: Polin - żydowski "raj"

  • Dodano: 2020-10-28 06:30, aktualizacja: 2020-10-27 17:21

Muzeum w Gliwicach zaprasza na wykład online: Polin - żydowski "raj".

Ze względu na sytuację epidemiczną planowany na 24 października wykład Polin – żydowski "raj” w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich zrealizowany będzie 31 października w formie ON-LINE. Transmisja odbywać się będzie na FB Domu Pamięci Żydów Górnośląskich - TUTAJ.

Myślą przewodnią każdego spotkania w ramach cyklu "Żyd – wieczny tułacz. Alije i koniec żydowskiego świata" jest żydowska Alija. W trakcie każdego wykładu przedstawiona zostanie w ogólnym zarysie historia emigracji w szerokim kontekście geopolitycznym i społecznym ze szczególnym uwzględnieniem migracji z obszarów historycznie i współcześnie polskich.

W ramach tematyki emigracyjnej przedstawiona zostanie także historia osadnictwa żydowskiego w Centralnej i Środkowej Europie, głównie na terenach Rzeczypospolitej, wraz z charakterystycznymi elementami kultury i tradycji tego, co w języku samych Żydów nazywane było Polin. Wykłady prowadzone przez dr hab. Jacka Surzyna poświęcone zostaną także tragedii Holokaustu i końca żydowskiego świata w Europie.

Więcej informacji TUTAJ.

 Wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.