Wiadomości z Gliwic

Największa na świecie Wystawa Gigantów Owadożernych otwarta w Europie Centralnej

  • Dodano: 2022-10-12 13:30

Już jutro Europa Centralna zamieni się w prawdziwą dżunglę. W dniach 13-15 października zawita tu największa na świecie żywa Wystawa Gigantów Owadożernych, w ramach której można będzie podziwiać eksponaty wyjątkowych roślin z niemal 40 państw.

Równolegle w centrum odbędą się Targi Roślinności oraz kiermasz roślin. Będzie to prawdziwy zielony festiwal, dający niepowtarzalną okazję do odkrycia tajemnic i piękna natury.

Wszyscy, którzy lubią otaczać się roślinami lub fascynują się przyrodą, będą mieli doskonałą możliwość, by zajrzeć do niesamowitego świata flory w Europie Centralnej. W dniach 13-15  października odbędzie się tutaj niecodzienny festiwal roślinności.

Wystawa Gigantów Owadożernych

Prawdziwą gratką będą Giganci Owadożerni, czyli największa na świecie żywa wystawa, którą tworzą eksponaty roślin z niemal 40 państw. Można będzie podziwiać tu nietypowe okazy mające oryginalne kształty, a przede wszystkim zaskakujące właściwości. To być może niepowtarzalna okazja do zobaczenia na żywo wyjątkowych, egzotycznych roślin i zgłębienia fascynującego świata przyrody.

- Wystawa Gigantów to fantastyczna przygoda odkrywania tajemnic i piękna natury. W świecie flory nie brakuje genialnych inżynierów, specjalistów od odliczania czasu, a nawet tych, którzy potrafią stworzyć własne bungee! Wszystkich tych bohaterów poznasz razem z nami – tak opisują wystawę jej organizatorzy.

Gigantów Owadożernych obejrzały już setki tysięcy ludzi z całego świata, tym razem można będzie podziwiać ich w lokalu obok salonu Mohito w Europie Centralnej, wstęp będzie darmowy. Ponadto w trakcie wydarzenia zostanie uruchomiona specjalna strefa, w której będzie można kupić ciekawe i nietypowe rośliny owadożerne, prosto od hodowców.

Targi Roślinności

W ramach festiwalu zieleni, przez trzy dni, na pasażu centrum dostępne będą również Targi Roślinności. To doskonała okazja do zakupu nowych, pięknych roślin oraz zasięgnięcia fachowych porad. Hodowcy chętnie opowiedzą o poszczególnych gatunkach, doradzą w kwestii ich pielęgnacji czy potrzeb. Nie zabraknie różnorodności, a dodatkowo wystawcy na czas targów przygotowali specjalne oferty.

Osoby, które mają nadmiar zieleni w swoich domach i nie mają pomysłu co z nią zrobić mogą odwiedzić kiermasz roślin. Obok lodziarni Grycan czekać będzie specjalne stoisko, gdzie można oddać swoje kwiaty lub wymienić je na inne.

Największa na świecie Wystawa Gigantów Owadożernych otwarta w Europie Centralnej / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również