Wiadomości z Gliwic

Największy pumptrack w Gliwicach powstał na Koperniku!

  • Dodano: 2023-07-06 10:30

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na dwóch kołach! Na osiedlu Kopernika powstał trzeci i zarazem największy w mieście tor rowerowy typu "pumptrack" o długości 135 metrów.

Zadanie wygrało w głosowaniu mieszkańców na projekty dzielnicowe w Gliwickim Budżecie Obywatelskim na 2023 rok. Z nowego, ogólnodostępnego toru mogą korzystać już pierwsi śmiałkowie – bez ograniczeń wiekowych. Chętnych nie brakuje!

Czym jest pumptrack?

Pumptrack to specjalnie wyprofilowany tor do jazdy na jednośladzie (zwykle na rowerze, ale i na hulajnodze), pełen ostrych zakrętów, nagłych wzniesień, spadów i nachyleń terenu, dzięki którym użytkownicy mogą ćwiczyć refleks, równowagę oraz kondycję.

Nowy tor o długości 135 m składa się z 6 zakrętów i 20 profilowanych przeszkód. Powstał u zbiegu ulicy Wielkiej Niedźwiedzicy i alei Witoszka, z której do obiektu wiedzie utwardzone dojście. Na miłośników ekstremalnej jazdy czeka także miejsce do wypoczynku z elementami małej architektury. Koszt realizacji inwestycji wyniósł niemal 400 tys. zł.

Kto projektuje pumptracki w Gliwicach?

Obiekt w systemie zaprojektuj i wybuduj zrealizowała firma VeloProjekt, która wykonała także poprzednie dwa pumptracki w Gliwicach – przy ul. Akademickiej (obok lodowiska) i przy ul. Dzionkarzy w Sośnicy (za pływalnią Neptun, w okolicy nowego skweru).

Największy pumptrack w Gliwicach powstał na Koperniku! / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również