Wiadomości z Gliwic

Książka o Sośnicy także w formie ebooka. Gliwicka biblioteka zachęca do pobrań

  • Dodano: 2023-07-06 10:15

Zgodnie z zapowiedziami, książka "Gliwice – Sośnica. Ludzie i miejsca" wydana w ramach Gliwickiej Inicjatywy Lokalnej 2022 jest już dostępna w formie ebooka. Bezpłatny egzemplarz publikacji można pobrać m.in. na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.

Przewodnik po historii Gliwic także online

Książka "Gliwice-Sośnica ludzie i miejsca", wydana we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach, to praca zbiorowa m.in. mieszkańców dzielnicy, miłośników historii naszego miasta, kolekcjonerów pamiątek, przedstawicieli lokalnych szkół, parafii, instytucji kultury oraz firm. Publikacja przedstawia historię miejsc wartych podkreślenia, odwołuje się do życia kulturalnego i sportowego dzielnicy, pokazuje jej wielobarwny charakter. Zawiera ciekawe, wzbogacone zdjęciami artykuły, stworzone na podstawie archiwalnych materiałów, kalendarium najważniejszych wydarzeń Sośnicy w latach 1847–1945, dokumentalne opracowania lokalnych legend, mapy, a także – co ważne – wspomnienia i wywiady z obecnymi i dawnymi mieszkańcami dzielnicy, m.in. prof. Krzysztofem Nitschem i Włodzimierzem Lubańskim. Inicjatorką projektu i redaktorem wydania jest Iwona Pochopień, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach, aktywnie działająca na rzecz oświaty i środowiska lokalnego.

Premiera książki w formie e-booka

Premiera książki, wydanej nakładem 629 egzemplarzy w ramach Gliwickiej Inicjatywy Lokalnej 2022, na wniosek gliwickiego radnego Marcina Kiełpińskiego, odbyła się w lutym bieżącego roku. W spotkaniu z jej autorami uczestniczył m.in. prezydent Gliwic, Adam Neumann. Już wówczas zapowiadano, że będzie ona dostępna także w formie e-booka. 

Bezpłatny egzemplarz książki "Gliwice-Sośnica ludzie i miejsca"

Łączny koszt wydania publikacji w ramach GIL 2022 wyniósł ponad 32 tys. zł, z czego 18 tys. zł stanowiło dofinansowanie ze strony miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również