Wiadomości z Gliwic

NASTOLATEK POSZUKIWANY – casting w Teatrze Miejskim w Gliwicach

  • Dodano: 2019-09-03 07:15, aktualizacja: 2019-09-03 09:21

Teatr Miejski w Gliwicach ogłasza casting do spektaklu „Plotka” Francisa Vebera, w reżyserii Cezarego Ibera. Rozpoczęcie prób od razu po ogłoszeniu wyników castingu (premiera – 11 października 2019).

Poszukujemy nastoletniego chłopaka do roli Francka, syna głównego bohatera sztuki. Preferowany bardzo młody wygląd (14-15 lat). Dolna granica wieku kandydatów zgłaszających się na casting  – 16 lat.

Casting odbędzie się 9 września 2019, poniedziałek, o godz. 13.00, na Małej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach. Kandydaci będą proszeni o zagranie przykładowej sceny ze sztuki (tekst do pobrania na stronie Teatru: www.teatr.gliwice.pl). Osoby niepełnoletnie, zgłaszające się do castingu, prosimy również o wydrukowanie i wypełnienie załączonego dokumentu zgód prawnych, wraz z podpisami rodziców/prawnych opiekunów. Przebieg castingu będzie rejestrowany w postaci foto i video. 

Szczegółowych informacji dotyczących castingu udziela Dział Promocji Teatru:
darbaczewski@teatr.gliwice.pl (Daniel Arbaczewski)
Tel.  +48 503 868 422

KILKA SŁÓW O SPEKTAKLU:

PLOTKA Francis Veber
reż. Cezary Iber
Komedia / Obyczajowy / Francuski
Pignion to zwykły księgowy,  ciamajda i życiowy nieudacznik, którego zostawiła żona, a syn nie chce mieć z nim nic wspólnego. Na domiar złego chcą go zwolnić z pracy. Ba, nawet samobójstwa nie potrafi popełnić. I nagle na ratunek przychodzi plotka... Dzięki niej, z dnia na dzień, Pignion w oczach wszystkich urasta na postać niezwykłą. Jego dotychczas nudne i nieudane życie zamienia się w ciąg niezwykłych przygód, lub raczej kaskadę barwnych wpadek. Plotka, niczym czarodziejska różdżka zmienia nie tylko jego życie, przydając mu kolorytu i nadając mu nowe sensy, ale też porusza serca innych. Uczy tolerancji, akceptacji, szczerości i odwagi w walce o samych siebie. Ale i Pignion stając się kimś zupełnie innym odważnie wykracza poza dotychczasowe schematy i sięga po szczęście. 

PREMIERA: 11 października 2019, piątek, godz. 19.00

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.