Wiadomości z Gliwic

Nie żyje 17-letni chłopak. Utonął w czechowickim jeziorze

  • Dodano: 2018-06-12 08:00, aktualizacja: 2018-06-12 08:15

Wczoraj około godziny 18.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu, do jakiego doszło w jeziorze na terenie Czechowic. 17-latek kąpał się w towarzystwie dwóch kolegów oraz koleżanki. W pewnym momencie chłopak zniknął znajomym z pola widzenia. Do akcji włączyli się ratownicy. Po kilkudziesięciu minutach odnaleziono ciało.

Wczoraj na terenie ośrodka wypoczynkowego w Czechowicach, w trakcie kąpieli w niestrzeżonym akwenie, utonął 17-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Chłopak był uczniem jednej z gliwickich szkół średnich, czasowo zamieszkiwał w szkolnej bursie. Nad jezioro przyjechał z dwoma kolegami i koleżanką, rówieśnikami. Na miejsce tragedii przybył prokurator. Zarządzono sekcję zwłok. Koleżanka ofiary była w stanie szoku – jej oraz kolegom pomocy udzieliło pogotowie ratunkowe. Młodzi ludzie byli trzeźwi. Wstępnie można stwierdzić, że zdarzenie miało charakter nieszczęśliwego wypadku. Postępowanie prowadzi IV KP w Gliwicach.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. O tym, jak właściwie zachowywać się podczas kąpieli przeczytacie Państwo TUTAJ.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.