Wiadomości z Gliwic

„Noc pod skrzydłami” – to była odlotowa impreza!

  • Dodano: 2024-05-14 13:00

„Noc pod skrzydłami” to jedyna w swoim rodzaju tak odlotowa impreza, która już po raz trzeci przyciągnęła na Lotnisko Aeroklubu Gliwickiego pasjonatów podniebnych sportów i podróży, ale także wielu mieszkańców Gliwic szukających ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu. Atrakcji w minioną sobotę nie brakowało!

Pokazy lotnicze

Wizyta na lotnisku była okazją do podziwiania pokazów w mistrzowskim wykonaniu. Popis powietrznych umiejętności dały osoby związane z gliwickim Aeroklubem — zasłużeni i doświadczeni Maciej Nowak, Jacek Bogatko, Tomasz Jackiewicz oraz gościni Patrycja Pacak, mistrzyni świata w akrobacji szybowcowej w klasie Advanced (2019). Nie zabrakło również tradycyjnej już inscenizacji pierwszego lotu balonem w wykonaniu ekscentrycznego hrabiego Jana Potockiego z 13 maja 1790 roku.

Symulator lotu

Było też coś dla tych, którzy stąpają twardo po ziemi. Goście mieli okazję – wraz z przewodnikiem – zwiedzić Gliwickie Centrum Edukacji Lotniczej, czyli m.in. bogatą kolekcję zabytkowych szybowców, modelarnię i symulator lotów oraz skorzystać ze stoisk informacyjno-promocyjnych, które pojawiły się przed hangarem. Każdy mógł również wsiąść za stery symulatora lotów i poczuć się — chociaż na chwilę — pilotem. Wraz z mieszkańcami bawiła się tego dnia prezydent Gliwic, Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Wieczorna impreza

Wieczorem hangar zmienił się w salę koncertową i filmową. Stechek Group zabrała nas w podróż w magiczny świat dźwięków, a muzykom towarzyszyli artyści baletu akrobatycznego Everest Production. Wydarzenie zamknęła projekcja filmu „Ikar w spódnicy”, opowiadającego o niezwykłej Małgorzacie Margańskiej – mistrzyni świata w szybownictwie akrobacyjnym, który wyreżyserowała Iga Cembrzyńska.

Imprezę zorganizowało 11 maja Miasto Gliwice wraz z Centrum Kultury Victoria i Aeroklubem Gliwickim. Partnerem strategicznym był GAPR Gliwice.

„Noc pod skrzydłami” – to była odlotowa impreza!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również