Wiadomości z Gliwic

Nowa odsłona Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej. Co ciekawego?

  • Dodano: 2021-03-19 06:30, aktualizacja: 2021-03-18 21:34

Dostępna jest już nowa odsłona popularnego MSIP-u (Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej), dostosowana do wymagań ustawy z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych.

Nowością odświeżonej wersji dostępnej pod adresem msip.gliwice.eu są angielskie wersje językowe wszystkich podstron oraz kolejne wyszukiwarki – m.in. szkół publicznych, żłobków, przedszkoli i punktów przedszkolnych. Szczególną uwagę warto zwrócić na wyszukiwarkę MPZP w opracowaniu.

Jest ona dostępna po rozwinięciu zakładki Portal planistyczny lub zakładki Wyszukiwarki

Pozwala w prosty i przystępny sposób sprawdzić, na jakim etapie procedury znajduje się dany plan.

I tak dla planów, dla których została podjęta uchwała o przystąpieniu do sporządzenia mpzp wraz z publikacją uchwały, podawany jest termin składania przez mieszkańców wniosków do planu wraz z odpowiednim e-formularzem (wystarczy kliknąć w Wypełnij wniosek lub uwagę). Z kolei na etapie wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu, na stronie publikowane jest obwieszczenie o wyłożeniu projektu mpzp, a wraz z nim udostępniane są do pobrania dokumenty: projekt uchwały i rysunku planu oraz prognoza oddziaływania na środowisko. Podawany jest również termin dyskusji publicznej – na tym etapie każdy mieszkaniec może wziąć udział w otwartej dyskusji nad rozwiązaniami przyjętymi w mpzp, podczas której można zasięgnąć dodatkowych informacji o projekcie planu bezpośrednio u jego autorów.

Przewidziano ponadto prezentację z dyskusji publicznej zawierającą najważniejsze informacje o projekcie mpzp, a także e- formularz do składania uwag  (dostępny poprzez kliknięcie w Wypełnij wniosek lub uwagę).

Po zakończeniu wyłożenia projektu planu – o ile nie wymaga on jeszcze ponowienia uzgodnień – dokument trafia na sesję Rady Miasta

Przy przyjęciu przez miejskich radnych, plan publikowany jest w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Dla każdego mpzp, który jest na etapie opracowania, udostępniany jest także do podglądu przebieg granic planu. Chcąc przeglądać rysunki oraz dokumenty planistyczne pozostałych mpzp, można – poprzez kliknięcie w Zobacz na mapie – przejść na mapę geoportalu planistycznego.

W wyszukiwarce istnieje dodatkowo możliwość sortowania wyników oraz wyszukania – w części wyszukiwarki SZUKAJ WEDŁUG – konkretnego planu po nazwie lub numerze uchwały (każdą zmianę warunków wyszukiwania, sortowania należy zatwierdzić poprzez kliknięcie przycisku Szukaj).

Zestawienie wyników wyszukiwania można pobrać w dostępnych formatach: Excel, Json, Csv, Pdf lub wydrukować.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.