Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Nowości dla gliwiczan

  • Dodano: 2017-11-17 13:15

Miejski Zarząd Usług Komunalnych zrealizował kolejne zadania w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. W ostatnich tygodniach do użytku gliwiczan zostały oddane cztery zadania w Brzezince, Wilczym Gardle, Śródmieściu i Starych Gliwicach. W sumie, w 2017 r. MZUK miał do zrealizowania 13 inwestycji, o które prosili mieszkańcy, dotychczas zrealizował 10.

Od stycznia na osiedlach powstało 10 inwestycji o łącznej wartości blisko 749 tyś zł.  Tylko w ostatnich tygodniach oddano do użytku siłownię pod chmurką, wybieg dla psów, wyremontowano stoliki na stadionie, chodniki na osiedlu Kopernik, zamontowano stoły do gry w tenisa, piłkarzyki i szachy. Siłownią pod chmurką mogą się cieszyć mieszkańcy Brzezinki. Nowe miejsce rekreacji na świeżym powietrzu powstało pomiędzy ul. Łódzką, Olsztyńską, Gnieźnieńską i Rzeszowską. Do dyspozycji miłośników aktywności na świeżym powietrzu jest 5 dwustanowiskowych urządzeń do ćwiczeń (podciągacz/wypychacz, orbitrek/wahadło, twister/biegacz, prasa nożna/wioślarz, drabinka i ławka do brzuszków), ławki oraz stojaki na rowery.

W Wilczym Gardle wyremontowano 5 stolików i zainstalowano nowe siedziska, na osiedlu Kopernik wyremontowano chodnik, a na Trynku oddano do użytku wybieg dla psów. Na skwerze Bottrop w Śródmieściu zamontowano stoły do ping-ponga i gry w piłkarzyki oraz ławki. Tego typu stoły pojawiły się również przy ul. Sadowej w Starych Gliwicach. Do końca roku, w ramach budżetu obywatelskiego, MZUK zrealizuje jeszcze trzy inwestycje: budowa stanowisk do disc golfa oraz boiska do gry w bule w Parku Chrobrego, budowa placu zabaw przy ul. Nad Łąkami oraz doposażenie terenu przy przychodni w Wilczym Gardle. Łączna kwota wszystkich 13 inwestycji opiewa na kwotę 922 tys. zł. (mf)

Więcej informacji na stronie:

https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/nowosci-dla-gliwiczan

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.