Wiadomości z Gliwic

Odbyła się styczniowa sesja Rady Powiatu Gliwickiego

  • Dodano: 2022-01-31 08:45, aktualizacja: 2022-01-31 09:01

27 stycznia 2022 r. odbyła się zdalna XXXV sesja Rady Powiatu Gliwickiego.

W programie sesji m.in. sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu Gliwickiego między sesjami oraz z prac Komisji Rady Powiatu Gliwickiego w 2021 roku. Radni podjęli uchwały m.in. w sprawie Programu Współpracy Powiatu Gliwickiego z Organizacjami Pozarządowymi w 2022 roku, zmian w budżecie itd.

Przebieg spotkania

Rada Powiatu Gliwickiego działa, nie ustają prace we wszystkich jej komisjach. Podejmowane są uchwały, radni pracują nad dokumentami, aby jak najszybciej wprowadzać w życie realizację pomysłów nie tylko w ramach bieżącej działalności powiatu gliwickiego, zgodnie z obowiązującym prawem, ale także zapewniać jego rozwój. Styczniowa sesja Rady Powiatu Gliwickiego miała odbyć się stacjonarnie w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gliwicach, jak zazwyczaj, niestety, ze względów bezpieczeństwa radni również i w tym miesiącu pracowali zdalnie online. Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Gliwickiego radni obradowali niezwykle sprawnie. Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu Gliwickiego między sesjami zdał Waldemar Dombek, starosta gliwicki.

Radni wysłuchali też sprawozdania z prac wszystkich Komisji Rady Powiatu Gliwickiego w 2021 roku. Komisje w minionym roku zajmowały się bardzo wieloma tematami z zakresu edukacji, zdrowia, pomocy społecznej, spraw bieżących i tych, dotyczących przyszłości. Wysłuchaliśmy także sprawozdania z działalności Wspólnej dla Miasta Gliwice i Powiatu Gliwickiego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w 2021 r. W ubiegłym roku wszystkie służby pracowały niezwykle profesjonalnie, choć ze względu na panującą wciąż epidemię zdarzały się niełatwe sytuacje, utrudniające ich codzienną pracę. Rada przede wszystkim jednak podjęła kilka ważnych uchwał m.in. w sprawie Programu Współpracy Powiatu Gliwickiego z Organizacjami Pozarządowymi w 2022 roku, szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniu chronionym działającym na terenie Powiatu Gliwickiego. Jedną z najważniejszych przyjętych przez radę uchwał była ta, w sprawie wniesienia wkładu pieniężnego do spółki Szpital w Pyskowicach na podwyższenie jej kapitału zakładowego oraz objęcia przez Powiat Gliwicki wszystkich nowo utworzonych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. Wkład pieniężny to  2 mln zł.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również