Wiadomości z Gliwic

Odśnieżanie miasta

  • Dodano: 2021-02-09 06:30, aktualizacja: 2021-02-08 20:36

Z powodu ciągłego opadu śniegu kierowcy, rowerzyści i piesi napotkali wczoraj rano trudne warunki na drogach. Do odśnieżania wyjechało dwadzieścia pługopiaskarek.

- Wszystkie drogi w Gliwicach są przejezdne. Na niektórych jeszcze znajduje się warstwa błota pośniegowego, które sukcesywnie jest usuwane - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

W Gliwicach zimowym utrzymaniem objętych jest 700 dróg publicznych z miejscami postojowymi, a także chodniki i ścieżki rowerowe oraz prawie 400 przystanków komunikacji miejskiej i niektóre wewnętrzne drogi niepubliczne.

Dla usprawnienia przebiegu prac - na czas zimy - teren miasta podzielono na 12 rejonów. W pierwszej kolejności (do godziny po ustaniu opadów śniegu) odśnieżane są główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88, ulice: Rybnicka, Pszczyńska czy Toszecka, Tarnogórska. Pozostałe drogi w mieście muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością do trzech godzin od ustania opadu śniegu.

Przypomina się, że nie wszystkie drogi i chodniki na terenie miasta znajdują się w gestii ZDM. Część z nich należy np. do wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Za odśnieżanie chodników przed posesjami prywatnymi odpowiadają ich zarządcy i właściciele.

Bieżące informacje na temat sytuacji na drogach zamieszczane są na tablicach zmiennej treści. Uwagi i spostrzeżenia związane z prowadzeniem Akcji Zima można zgłaszać pracownikom ZDM lub całodobowo dyspozytorowi Centrum Ratownictwa Gliwice pod numerem telefonu 32/231-98-76.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.