Wiadomości z Gliwic

Ostrzegamy przed takim inwestycjami

  • Dodano: 2020-12-11 13:00

W knurowskim komisariacie zgłoszono oszustwo komputerowo-bankowe, związane z rzekomą inwestycją i gwarantowanym wysokim zyskiem. Przestępcy, podający się za przedstawicieli firmy Global Maxis, nakłonili pokrzywdzoną do zainstalowania na komputerze i telefonie złośliwych aplikacji – tym samym przejęli władanie kontami bankowymi, okradli konto i zaciągnęli kredyt.

Knurowscy policjanci wszczęli dochodzenie w sprawie kradzieży z konta bankowego oszczędności tam przechowywanych oraz zaciągnięcia kredytu na szkodę zgłaszającej. Zamiast spodziewanych zysków z inwestycji 100-dolarowej, 30-letnia knurowianka spostrzegła na swoim koncie brak pieniędzy i zaciągnięty na jej szkodę kredyt – straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Z relacji osób poszkodowanych wynika, że w rozmowie telefonicznej oszust nakłonił ofiarę do zainstalowania na komputerze i telefonie aplikacji, które miały być elementem usługi brokerskiej. Jak się okazało, sprawcy przejęli dostęp do bankowości elektronicznej poszkodowanej i zaczęli dokonywać nieautoryzowanych transakcji. Pokrzywdzona, zorientowawszy się, interweniowała bezpośrednio w banku i tylko dzięki szybkiej reakcji urzędników przerwano kolejne transakcje.

Przestrzegamy przed nawiązywaniem współpracy z podmiotami (niezależnie od nazwy), które oferują niezwykłe okazje zarobku! Stanowczo ostrzegamy przed podawaniem obcym osobom swoich danych, szczególnie niedopuszczalnym jest instalowanie jakichkolwiek niesprawdzonych aplikacji na urządzeniach, z których logujemy się do bankowości internetowej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.