Wiadomości z Gliwic

Ostrzegamy przed takim inwestycjami

  • Dodano: 2020-12-11 13:00

W knurowskim komisariacie zgłoszono oszustwo komputerowo-bankowe, związane z rzekomą inwestycją i gwarantowanym wysokim zyskiem. Przestępcy, podający się za przedstawicieli firmy Global Maxis, nakłonili pokrzywdzoną do zainstalowania na komputerze i telefonie złośliwych aplikacji – tym samym przejęli władanie kontami bankowymi, okradli konto i zaciągnęli kredyt.

Knurowscy policjanci wszczęli dochodzenie w sprawie kradzieży z konta bankowego oszczędności tam przechowywanych oraz zaciągnięcia kredytu na szkodę zgłaszającej. Zamiast spodziewanych zysków z inwestycji 100-dolarowej, 30-letnia knurowianka spostrzegła na swoim koncie brak pieniędzy i zaciągnięty na jej szkodę kredyt – straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Z relacji osób poszkodowanych wynika, że w rozmowie telefonicznej oszust nakłonił ofiarę do zainstalowania na komputerze i telefonie aplikacji, które miały być elementem usługi brokerskiej. Jak się okazało, sprawcy przejęli dostęp do bankowości elektronicznej poszkodowanej i zaczęli dokonywać nieautoryzowanych transakcji. Pokrzywdzona, zorientowawszy się, interweniowała bezpośrednio w banku i tylko dzięki szybkiej reakcji urzędników przerwano kolejne transakcje.

Przestrzegamy przed nawiązywaniem współpracy z podmiotami (niezależnie od nazwy), które oferują niezwykłe okazje zarobku! Stanowczo ostrzegamy przed podawaniem obcym osobom swoich danych, szczególnie niedopuszczalnym jest instalowanie jakichkolwiek niesprawdzonych aplikacji na urządzeniach, z których logujemy się do bankowości internetowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również