Wiadomości z Gliwic

Pacjentki z Rybnika urodzą w Gliwicach

  • Dodano: 2022-08-11 07:00, aktualizacja: 2022-08-10 19:33

W związku z czasowym wstrzymaniem przyjęć na Oddział Położniczo-Ginekologiczny Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, gliwicki Szpital Wielospecjalistyczny, na mocy podpisanego przez szpitale porozumienia, udzieli świadczeń w zakresie położnictwa i neonatologii pacjentkom z tamtego rejonu.

Szpital gotowy na mamy z Rybnika

Przyszłe mamy decydujące się na poród w Gliwicach skorzystają z pełnej oferty gliwickiego szpitala, który w 2019 roku dokonał modernizacji i przebudowy bloku porodowego. W ramach tej inwestycji, dzięki wsparciu Miasta Gliwice w kwocie 615 tys. zł,  zakupiono 2 wanny porodowe, 5 lamp zabiegowych, inkubator transportowy z respiratorem do przewozu chorych dzieci, 19 klimatyzatorów do sal pacjentek, łóżko porodowe i stół operacyjny. Ponadto w ramach dotacji miasta w kwocie 100 tys. zł udzielonej placówce w 2020 roku na modernizację Oddziału Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży szpitala w oddziale położniczym w 2 salach powstały nowe łazienki.

Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach zapewnia wszystkim pacjentkom komfortowe warunki pobytu. Oprócz nowoczesnej sali porodowej, klimatyzowanych pokoi dla pacjentek (w większości z własnym węzłem sanitarnym), wygodnych elektrycznych łóżek, możliwości pobytu w sali 1-osobowej (za dodatkową opłatą), szpital oferuje również indywidualną opiekę położnej (po wcześniejszym uzgodnieniu z wybrana położną) oraz bezpłatną szkołę rodzenia. 

Dzięki wysokim standardom opieki i II poziomowi referencyjności (placówka posiada kompetencje i odpowiedni sprzęt do zajmowania się ciążami zagrożonymi oraz posiada oddział intensywnej terapii dla wcześniaków) szpital zapewnia specjalistyczną opiekę nad pacjentką i noworodkiem już od 32 tygodnia ciąży.

Porody rodzinne oraz kangurowanie dzieci po cesarskim cięciu przez ojców – w Szpitalu Wielospecjalistycznym to standard. Dodatkowo pacjentki mogą liczyć na kompleksowy instruktaż opieki poporodowej, konsultacje z masażystą, dietetykiem oraz certyfikowanym doradcą laktacyjnym. Szpital zapewnia też specjalną dietę dla kobiet ciężarnych i w połogu składającą się z 5 posiłków.

- Przyjmowanie pacjentek z Rybnika w żaden sposób nie wpłynie na jakość świadczonych usług, ani sposób działania oddziału położniczo-ginekologicznego dla pacjentek z Gliwic i okolic. Ponadto procedury przyjęcia do szpitala dla każdej pacjentki zgłaszającej się na Izbę Przyjęć są takie same - zapewnia dr n. med. Beata Sadownik, prezes zarządu Szpitala Wielospecjalistycznego Sp. z o. o. w Gliwicach.

Na wszystkie pacjentki rodzące w naszym mieście czekają wyprawki dla noworodków.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również