Wiadomości z Gliwic

"Palmiarnia na wynos" – nowinki, których nie znacie

  • Dodano: 2021-03-23 07:00, aktualizacja: 2021-03-22 18:28

Światło. Czy 6 tys. roślin zamieszkujących Palmiarnię Miejską ma go wystarczająco dużo? Jak poszczególne kolory światła oddziałują na rośliny? Czy można trzymać rośliny w ciemnej łazience?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w drugiej części podcastu Palmiarnia na wynos

Nasze gliwickie tropiki są nieczynne do odwołania, ale podcast powinien nieco osłodzić oczekiwanie na otwarcie.

W związku z nowymi obostrzeniami od soboty 20 marca do odwołania zamknięta jest Palmiarnia Miejska w Gliwicach. Aby zachować kontakt z gliwickimi tropikami i być na bieżąco z nowinkami z życia mieszkańców Palmiarni zachęcamy do słuchania podcastów przygotowywanych systematycznie przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych i publikowanych na stronie www.mzuk.gliwice.pl.

Bohaterem drugiego odcinka jest światło – nieodzowny element wpływający na wzrost roślin

Czy 6 tys. roślin zdobiących pawilony Palmiarni ma go wystarczająco dużo? Czy egzotyczne rośliny przywiezione z południowej półkuli rosną podczas polskiej zimy? Czy konstrukcja i oszklenie Palmiarni ma wpływ na wzrost roślin? Jak podlewać rośliny zimą, by im nie zaszkodzić? Jaki wpływ na rośliny ma różnobarwne światło? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w podcaście "Palmiarnia na wynos - Światło".

Podcastu można wysłuchać również na Spotify oraz Soundcloud. W wyszukiwarkę tych portali wystarczy wpisać "Palmiarnia na wynos".

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.