Wiadomości z Gliwic

"Palmiarnia na wynos" – nowinki, których nie znacie

  • Dodano: 2021-03-23 07:00, aktualizacja: 2021-03-22 18:28

Światło. Czy 6 tys. roślin zamieszkujących Palmiarnię Miejską ma go wystarczająco dużo? Jak poszczególne kolory światła oddziałują na rośliny? Czy można trzymać rośliny w ciemnej łazience?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w drugiej części podcastu Palmiarnia na wynos

Nasze gliwickie tropiki są nieczynne do odwołania, ale podcast powinien nieco osłodzić oczekiwanie na otwarcie.

W związku z nowymi obostrzeniami od soboty 20 marca do odwołania zamknięta jest Palmiarnia Miejska w Gliwicach. Aby zachować kontakt z gliwickimi tropikami i być na bieżąco z nowinkami z życia mieszkańców Palmiarni zachęcamy do słuchania podcastów przygotowywanych systematycznie przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych i publikowanych na stronie www.mzuk.gliwice.pl.

Bohaterem drugiego odcinka jest światło – nieodzowny element wpływający na wzrost roślin

Czy 6 tys. roślin zdobiących pawilony Palmiarni ma go wystarczająco dużo? Czy egzotyczne rośliny przywiezione z południowej półkuli rosną podczas polskiej zimy? Czy konstrukcja i oszklenie Palmiarni ma wpływ na wzrost roślin? Jak podlewać rośliny zimą, by im nie zaszkodzić? Jaki wpływ na rośliny ma różnobarwne światło? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w podcaście "Palmiarnia na wynos - Światło".

Podcastu można wysłuchać również na Spotify oraz Soundcloud. W wyszukiwarkę tych portali wystarczy wpisać "Palmiarnia na wynos".

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.