Wiadomości z Gliwic

Parkrun w Gliwicach. Uczestnicy i wolontariusze poszukiwani!

  • Dodano: 2024-02-07 08:00, aktualizacja: 2024-02-07 08:29

Ponad 8 milionów uczestników i ponad 2,5 tys. lokalizacji na całym świecie, a wśród nich aż 105 tys. osób i 94 miejsca w samej Polsce – to społeczność zgromadzona wokół „parkrun” – inicjatywy polegającej na organizacji cyklicznych, bezpłatnych i pozbawionych rywalizacji spotkań sportowo-rekreacyjnych. Parkrun, który w naszym regionie działa już m.in. w Katowicach czy Tychach, chciałby zagościć także w Gliwicach. Organizator szuka więc ochotników, którzy zaproponują miejsce spotkań i zaangażują się w ich organizację – w zamian otrzymają niezbędne wyposażenie, ubezpieczenie i szkolenie.

Parkrun w Gliwicach

W spotkaniach w ramach parkrun może uczestniczyć każdy – bez względu na wiek, kondycję, stopień przygotowania czy wyniki. Można biec, maszerować lub – jako wolontariusz – wspierać organizacyjnie poszczególne edycje wydarzeń.

Aby parkrun zaczął działać w Gliwicach niezbędny jest zespół wolontariuszy, którzy zaangażują się w organizację cyklicznych, sobotnich spotkań oraz zaproponują na terenie naszego miasta stałą, bezpieczną trasę o długości 5 km.

Jesteś miłośnikiem aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia? Lubisz biegać, spacerować lub uprawiać nordic walking? A może szukasz osób, z którymi będziesz mógł rozwijać sportową pasję? Wejdź na stronę www.parkrun.pl i dowiedz się, jak dołączyć do globalnej społeczności parkrun.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również