Wiadomości z Gliwic

Piast Gliwice wygrał na wyjeździe ze Stalą Mielec!

• Dodano: 2023-03-07 09:30

W piątkowym meczu 23. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (3 marca) Piast Gliwice wygrał na wyjeździe ze Stalą Mielec 2:0. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Patryk Dziczek i Kamil Wilczek.

Piast zwyciężył!

Pierwsza połowa ze wskazaniem na Niebiesko-Czerwonych! Podopieczni Aleksandara Vukovicia grali lepiej od swoich rywali, oddawali więcej strzałów, ale niestety zabrakło skuteczności. Najbliżej trafienia do siatki był Jakub Czerwiński, który po dograniu Ariela Mosóra trafił w poprzeczkę. Swoich sił próbowali jeszcze Michał Chrapek, Michael Ameyaw i Kamil Wilczek, a Stal odgryzała się strzałami z dystansu Krystiana Getingera i Fabiana Hiszpańskiego. Do przerwy nie było jednak bramek.

Na początku drugiej połowy mocniej zaatakowali gospodarze, ale Niebiesko-Czerwoni nie pozostawali dłużni i również stwarzali sobie okazję. Chyba najlepszą miał Damian Kądzior, który ograł Marcina Flisa i oddał strzał, ale niestety prosto w Bartosza Mrozka. W końcówce rywalizacji Patryk Dziczek wyprowadził Piasta na prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym po zagraniu ręką. Pod koniec rywalizacji podwyższył Kamil Wilczek, ustalając wynik spotkania.

– Cieszy nas ważne zwycięstwo na trudnym terenie. Wiedzieliśmy, że aby wygrać, trzeba będzie przeżyć momentami ciężkie chwile, ale potrafiliśmy się im przeciwstawić dobrymi fragmentami gry. Dopisało nam szczęście, ale na to pracowaliśmy. Wielkie gratulacje dla drużyny za te ważne trzy punkty – skomentował po zakończonym meczu trener Piasta Gliwice Aleksandar Vuković.