Wiadomości z Gliwic

Piast Gliwice zagra z FC Barceloną już w sobotę!

  • Dodano: 2019-07-18 08:00, aktualizacja: 2019-07-18 08:42

Już w sobotę w Arenie Gliwice dojdzie do kolejnej rozgrywki Piasta Gliwice z europejskim rywalem. Zaraz po tym jak ostygną emocje po meczu z Bate Borysow Niebiesko-Czerwoni staną do walki z FC Barceloną. Dla fanów piłki nożnej zaskoczeniem może okazać się fakt, że dla graczy murawą będą ekrany komputerów.

20 lipca w Arenie Gliwice odbędzie się międzynarodowy mecz esportowy, w którym udział wezmą drużyny z Hiszpanii i Polski. Znany z występów w Ultralidze i Ekstraklasa Games Piast Gliwice Esports zadebiutuje w grze Rocket League (RL). Rywalem gliwiczan będzie FC Barcelona, która należy do światowej czołówki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, kontakt w sprawie wejściówek: rocketmania@ese.gg.

Rocket League, gra stworzona przez studio Psyonix, to samochodowa odmiana piłki nożnej. Na specjalnej arenie gracze mają za zadanie tak sterować swoim pojazdami, by wbić piłkę do bramki rywali. Dynamiczna rozgrywka i zapierające dech w piersiach możliwości akrobatyczne samochodów sprawiły, że gra ma ponad 60 mln fanów na całym świecie i pojawia się na czołowych imprezach esportowych, takich jak chociażby DreamHack.

Ekipa RL Barcy na co dzień występuje w dywizji europejskiej RLCS (Rocket League Championship Series – to najważniejsze rozgrywki międzynarodowe). W minionym sezonie ekipa uplasowała się na drugim miejscu RLCS Europe, co dało jej awans do światowych finałów.

Piast Gliwice to pierwszy klub piłkarski w Polsce, który utworzył sekcję w tej grze

Główny skład zespołu RL składa się z zawodników dawnego BTRS-u, którzy w sezonie regularnym Grand Yee Tournament - ekstraklasy Rocket League w Polsce - zajęli pierwsze miejsce. Zawodnicy Piasta w Rocket League mają już swoją markę a kapitan zespołu Petrick należy do światowej czołówki. Celem gliwickiej ekipy jest awans do RLCS tj. rozgrywki międzynarodowe.

Jak zapewniają organizatorzy poza samymi rozgrywkami na widzów czekać będzie wiele innych atrakcji. Dobra zabawa i emocje gwarantowane.

Składy zespołów

FC Barcelona Esports
 
Yannis "Alpha54" Champenois - najszybciej rozwijający się zawodnik w Europie, który już w debiutanckim sezonie został wybrany MVP europejskich rozgrywek. W kolekcji pucharów ma tytuł wicemistrzowski Europy w RLCS oraz mistrza Hiszpanii. Alpha jest niesamowity w trybie 1v1, a wśród jego "ofiar" są tacy cenieni zawodnicy jak Scrub Kille czy Fairy Peak.

David "Deevo" Morrow - Mistrz Świata trzeciego sezonu RLCS i jeden z najbardziej kultowych zawodników w Europie. Zawodnik jest żywą legendą tej gry, i nawet jego standardowe zagranie double tap jest nazwane jego imieniem. Deevo jest pierwszym brytyjskim zawodnikiem, który sięgnął po trofeum Rocket League Championship Series (RLCS).

Dan "Bluey" Bluett - to pierwszy gracz Rocket League z doświadczeniem w nie jednym, a dwóch "klubach piłkarskich". Zanim Bluey przeszedł do FC Barcelony występował w barwach Paris Saint-Germain. Z paryską ekipą wygrał Dreamhacka w Lipsku w 2018 roku. Bluey ma także na koncie zwycięstwa w europejskiej serii RLCS oraz Renegade Cup.

Piast Gliwice Esports

Patryk "Petrick" Krzywda - najbardziej doświadczony polski zawodnik Rocket League, z doświadczeniem w RLCSach. Wraz z zespołem The Clappers awansował do szóstego sezonu tych rozgrywek, w którym zajął siódme miejsce. Petrick dwukrotnie wygrał organizowany w Polsce turniej "Red Bull Wjazd na bramkę". Ma też na koncie zwycięstwa w turniejach rankingowych cyklu Grand Yee Tournament.

Patryk "Niseron" Gostkowski - mieszkający na co dzień w Belgii zawodnik jest mistrzem Beneluksu w odmianie 1v1 w Rocket League. Mimo ofert od tworzących się sekcji RL klubów z Belgii i Holandii, Niseron wybrał Piasta. W polskich rozgrywkach Niseron wraz z Petrickiem i Bruzem zajęli pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym Grand Yee Tournament.

Patryk "Bruz" Bruzda - mimo młodego wieku na polskiej scenie Rocket League jest uznawany za jednego z czołowych graczy. W drugim sezonie "Red Bull Wjazd na Bramkę" zajął trzecie miejsce, ale co ważniejsze nawiązał współpracę z Niseronem. Bruz jest zawodnikiem, który wnosi spokój do defensywy zespołu, co sprawia, że koledzy mogą skupić się na atakowaniu bramki przeciwnika.

Remigiusz "Zamas" Romanowski - zdobywca 4. miejsca ostatniego turnieju "Red Bull Wjazd na Bramkę". Zwycięzca jednego i finalista kilku turniejów rankingowych Grand Yee Tournament w barwach KPG. Jako jeden z najbardziej doświadczonych graczy Rocket League jest mentorem dla młodszych kolegów z zespołu.

To debiutancki mecz Piasta Gliwice w tej grze. FC Barcelona należy do czołówki wśród graczy. W 2019 roku zajęli pierwsze miejsce w turnieju ESL rangi Minor oraz drugie miejsce w prestiżowych rozgrywkach RLCS.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.