Wiadomości z Gliwic

Historyczne zwycięstwo Piasta

  • Dodano: 2019-05-06 09:45

Piast Gliwice odniósł arcyważne zwycięstwo nad Legią (1:0) po cudownej bramce Gerarda Badii. Historyczna wygrana pozwoliła zbliżyć się Niebiesko-Czerwonym do Wojskowych na zaledwie jeden punkt.

Już pierwsze minuty spotkania w Warszawie należały do Piasta

Gliwiczanie dłużej utrzymywali się przy piłce i tworzyli groźne akcje. Nim minął kwadrans spotkania Piast Gliwice przeprowadził fantastyczny atak, zakończony piekielnie mocnym i szybkim strzałem Gerarda Badii. Zaskoczony bramkarz Legii, nie miał szans go zatrzymać.

W drugiej połowie Legia rzuciła się do ataku, lecz Piast ustawił zasieki obronne wyczekując momentu na przeprowadzenie kontrataku. Gliwiczanie przetrzymali mocny kwadrans gospodarzy, a następnie odpowiedzieli akcją, po której Hateley ostemplował groźnie poprzeczkę. Chwilę później szczęścia szukał Valencia, ale piłka pechowo odbiła się od słupka. Gospodarze byli bezsilni wobec zwartej obrony Piasta.

To pierwsze w historii zwycięstwo Piasta w Warszawie

Już w niedzielę Niebiesko-Czerwoni zagrają na stadionie przy Okrzei z Jagiellonią Białystok. Początek meczu o godz. 13:00. Zapraszamy do kibicowania!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.