Wiadomości z Gliwic

Pierwszy Glivitium Cup za nami

  • Dodano: 2018-01-17 11:00

Finał pierwszej edycji międzyszkolnego turnieju e-sportowego Glivitium Cup cieszył się niemałym zainteresowaniem uczniów. W rozgrywkach wzięło udział 264 zawodników z 22 gliwickich szkół.

Turniej zorganizowany przez Fundację Esport.edu.pl. rozpoczął się w sobotę, od zmagań drużyn specjalizujących się w grze League of Legends. Trzecie miejsce zajęła drużyna G14 SQUAD, drugie przypadło w udziale AKINA FAMILY z Zespołu Szkół Łączności. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna NO SPOKO GAMING, złożona z uczniów Zespołu Szkół Łączności.

Drugiego dnia turnieju odbyły się finały Counter-Strike: Global Offensive. Zdobywcą trzeciego miejsca została drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5. Po zwycięski laur sięgnęła drużyna ZSTI GRIZZLY SQUAD z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych, która w meczu finałowym pokonała drużynę ZSO5.

W sumie, w dwudniowym turnieju zawodnicy 47 drużyn rozegrali ponad 50 spotkań. Większą popularnością wśród graczy cieszył się tytuł League of Legends, jednak to CS:GO przyciągnął większą publiczność.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.