Wiadomości z Gliwic

Pierwszy Lotny Festiwal Piwa w Gliwicach! Tego wydarzenia nie można przegapić! 

  • Dodano: 2019-05-14 10:15, aktualizacja: 2019-05-14 13:45

Już 31 maja - 1 czerwca w Arenie Gliwice odbędzie się wielkie święto piwa!

Tą wyjątkową imprezę tworzą młodzi ludzie z pasją, którzy mają na celu pomóc właścicielom małych rzemieślniczych browarów w promocji ich trunków. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby oraz podzielili się historią swoich produktów, a niekiedy nawet tajemnicą piwowarstwa.

Nie zabraknie na festiwalu i również dobrego jedzenia

Na wydarzeniu zagoszczą food trucki z jedzeniem z całego świata. Będzie również scena, na której wystąpią eksperci, którzy opowiedzą m. in. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem. 

Podczas eventu każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ jest to wydarzenie nie tylko dla pasjonatów piwa. Całość okraszona jest bowiem bogatą ofertą kulturalną. Celem festiwalu jest także zwiększanie świadomości konsumentów oraz promowanie kultury picia piwa, ale też stworzenie mieszkańcom miast możliwości odpoczynku, relaksu ii wspólnego świętowania. 

W Gliwicach pojawią się wystawcy z różnych części kraju i również z-za granicy. Piwowarzy doświadczeni oraz początkujący, browary rodzinne, miejskie... Oferta będzie niezwykle bogata. India Pale Ale, różnorodne piwa owocowe...

Na festiwalu zagości również zespół muzyczny

Na festiwalowej scenie zgra zespół Blackberry Brothers. Ich muzyka, to z jednej strony ukłon w stronę największych mistrzów rocka i bluesa lat 60-tych i 70-tych, z drugiej silne osadzenie twórczości we współczesnej, głównie amerykańskiej muzyce blues-rockowej.

Lotny Festiwal Piwa to również okazja, by pomóc. W sobotę 1 czerwca odbędzie się licytacją na rzecz jednej z gliwickich fundacji. Do wylicytowania będą wyjątkowe gadżety dostarczone przez wystawców – także z edycji. Nie zapominajmy o tych, którzy są obok nas, wspierajmy ich.

Kiedy? 31 maja – 1 czerwca. Gdzie? Arena Gliwice

Na wydarzenie zaprasza miasto Gliwice, firma Craft Event oraz członkowie Piwnego Klubu. Wstęp darmowy.
Więcej informacji: www.lotnyfestiwalpiwa.pl


Aktualności: www.facebook.com/lotnyfestiwalpiwa lub na facebookowej stronie wydarzenia: 1. Gliwicki Festiwal Piwa https://www.facebook.com/events/2098567706863996/permalink/2168393716548061/
Piątek: 15.00 – 24.00, sobota 12.00-24.00Patronem medialnym wydarzenia jest portal mojeGliwice.pl.
Patronat portalu mojeGliwice.pl

Pierwszy Lotny Festiwal Piwa w Gliwicach! Tego wydarzenia nie można przegapić! 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.