Wiadomości z Gliwic

Po 90 latach Zeppelin znów poleci nad Gliwicami

  • Dodano: 2021-09-07 14:30

Pierwszy raz wielki powietrzny sterowiec zasilany pięcioma dieslowskimi silnikami Maybacha (każdy o mocy 530 koni) pokazał się nad Gliwicami w 1929 roku.

Za drugim razem, 5 lipca 1931 r., długi na 230 metrów „Graf Zeppelin” nie tylko przelatywał, ale i widowiskowo lądował w mieście, dysponującym wtedy jedynym w tej części ówczesnych Niemiec lotniskiem mogącym przyjąć maszynę o długości ponad dwóch boisk piłkarskich. Trzeci przelot „cygara” – Zeppelina ZF – nad Gliwicami szykuje się 11 września w ramach wydarzenia organizowanego przez Grupę ZF.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Światowy lider rozwiązań technologicznych dla branży motoryzacyjnej, tworzonych m.in. w swoich centrach inżynieryjnych i zakładach produkcyjnych w Polsce, promuje w ten sposób strategię rozwoju mobilności nowej generacji pod hasłem „Next Generation Mobility. NOW”. Polska trasa Zeppelina ZF rozpocznie się w sobotę 11 września w Katowicach. Tego dnia sterowiec będzie latał również na Gliwicami, a w kolejnych dniach nad Częstochową (12 września), Bielskiem-Białą i Czechowicami-Dziedzicami (14 września) oraz Wrocławiem (15–16 września).

Trasę przelotu będzie można śledzić w czasie rzeczywistym w serwisie FlightRadar24, wpisując numer indentyfikacyjny „DLZNT”. Więcej informacji na temat Zeppelina znajduje się na stronie zf.com/pl/zeppelin oraz na Facebooku www.facebook.com/zfgroup.polska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.