Wiadomości z Gliwic

Pobili mężczyznę, bo bawił się z psem

  • Dodano: 2018-02-21 11:30

Kryminalni z komisariatu w Łabędach prowadzą postępowanie przygotowawcze przeciwko trzem sprawcom pobicia i stosowania gróźb karalnych. Do zdarzenia doszło 17 lutego br. ok. godz. 17.30 przy ul. Gojawiczyńskiej w Gliwicach. Przyczyną zajścia była… zabawa z psem.

Jak wynika z ustaleń, 36-letni pokrzywdzony przebywał na terenie swojej ogrodzonej posesji i rzucał psu sąsiada przedmioty, by zwierzę aportowało – pies znajdował się poza ogrodzeniem. Ta forma zabawy nie spowodowała się nietrzeźwemu właścicielowi czworonoga. Między mężczyznami wywiązała się nieprzyjemna rozmowa, w trakcie której 23-letni właściciel, wraz z dwoma kompanami (w podobnym wieku, również pod wpływem alkoholu), wszedł na posesję gliwiczanina. Agresorzy wykorzystali przewagę liczebną, pobili i skopali 36-latka. Słysząc krzyki, z domu wybiegli żona i ojciec pokrzywdzonego. Wówczas sprawcy wycofali się, grożąc jeszcze pokrzywdzonemu oraz jego rodzinie pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia.

Sprawę zgłoszono policji. Dwóch podejrzanych zatrzymano bezpośrednio po zdarzeniu. Trzeci, wiedząc o trwających poszukiwaniach, sam zgłosił się w IV komisariacie następnego dnia – również został zatrzymany.
Sprawcom przedstawiono zarzuty pobicia i stosowania gróźb karanych. Na wniosek funkcjonariuszy z „czwórki” Prokuratura Rejonowa Gliwice-Zachód zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Za przestępstwo tego typu kodeks karny przewiduje karę nawet 3 lat pozbawienia wolności .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również