Wiadomości z Gliwic

Podsumowanie działań "Prędkość" gliwickiej drogówki

  • Dodano: 2022-08-19 06:30, aktualizacja: 2022-08-17 19:24

158 ujawnionych przekroczeń prędkości, to bilans działań gliwickiej drogówki do akcji "prędkość", która odbyła się w całej Polsce w piątek. Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, miały na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości i zdyscyplinowanie kierowców z "ciężką nogą". Wśród zatrzymanych byli również dwaj kierujący z aktywnymi zakazami prowadzenia pojazdów oraz jeden na podwójnym gazie.

Za nami ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. W piątek użytkownicy dróg mogli zauważyć wzmożoną ilość patroli policyjnych skupionych na tym właśnie zagadnieniu. Pomimo wcześniej publikowanych informacji, tylko gliwiccy stróże prawa ujawnili 158 przekroczeń prędkości, z czego w przypadku dwóch konieczne było zatrzymanie prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h.

W trakcie czynności z kontrolowanymi kierowcami, mundurowi ujawnili również wiele innych wykroczeń, jak chociażby prowadzenie pojazdów niesprawnych technicznie. Wobec sprawców wykroczeń mundurowi zastosowali 17 pouczeń oraz 153 mandaty karne. W przypadku 6-ciu z kontrolowanych kierowców, mundurowi sporządzili dokumentację niezbędną do skierowania wniosków o ukaranie do Sądu.

W trakcie kontroli, mundurowi ujawnili również dwóch kierowców, którzy nie stosowali się do sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli na ulicy Słowackiego. 31-latek wpadł bo przekroczył prędkość. Drugi, zatrzymany w Przyszowicach, prowadził pomimo zakazu prowadzenia pojazdów na okres 3 lat. Obu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W ręce stróżów prawa wpadł również 54-latek, który kierował mazdą, mając w organizmie ponad 0,8 promila. Grozi mu wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.