Wiadomości z Gliwic

Podsumowanie weekendu - zatrzymania

  • Dodano: 2018-11-19 12:30

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu wykryli oraz zatrzymali siedmiu sprawców przestępstw, w tym czterech na tzw. gorącym uczynku lub po pościgu, dwóch ujętych to nietrzeźwi kierujący (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się m.in. podejrzani o rozbój z użyciem noża, przestępczość narkotykową, zniszczenie elewacji, kierowanie samochodem mimo cofnięcia uprawnień. Nasi mundurowi podjęli 573 interwencje, ujęli pięć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Na drogach doszło do 17 kolizji.

W piątkowy wieczór policję zawiadomiono o rannym młodym mężczyźnie, znalezionym przez świadków przy ul. Górnych Wałów w Gliwicach. Jak się okazało, 21-latek został zaatakowany przez znanych mu dwóch młodzieńców. Sprawcy dotkliwie pobili zabrzanina, a młodszy z nich użył noża. Nie zdołali jednak okraść pokrzywdzonego, gdyż ten stawiał opór.

21-latek trafił do szpitala, gdzie pozostaje na leczeniu. Gliwiccy policjanci wytropili już i zatrzymali podejrzanych, to 19-letni gliwiczanin i 16-latek z Knurowa. Dziś o ich dalszym losie zdecydują prokurator i sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również