Wiadomości z Gliwic

Podsumowanie weekendu w Gliwicach. Zatrzymano 12 osób!

  • Dodano: 2023-09-26 11:30

W czasie minionego weekendu gliwiccy policjanci zatrzymali 12 osób podejrzanych o popełnienie przestępstw. Byli to podejrzani o udział w bójce, podejrzani o handel narkotykami, łamie zakazów sądowe, stalking, znieważenia i naruszenia nietykalności interwencyjnych policjantów. 6 kierowców prowadziło swoje pojazdy, będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali 9 poszukiwanych przez policję, prokuratury i sądy.

Zdarzenia minionego weekendu w Gliwicach

Wśród nietrzeźwych kierujących niechlubnym rekordzistą okazał się 28-letni bytomianin kierujący peugeotem, zatrzymany w niedzielę przed 18.00 na ul. Nałkowskiej w Gliwicach. Mężczyzna miał w tym czasie we krwi ponad 2 promile. Okazało się ponadto, że na zatrzymanym ciążył wyrok sądowy zakazujący prowadzenia pojazdów.

W sobotę na wniosek policjantów z V komisariatu prokurator Prokuratury Rejonowej Gliwice – Wschód zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej nękaniem kobiety. Stalker został zatrzymany przez śledczych po zawiadomieniu złożonym przez 30-letnią mieszkankę Gliwic. Mężczyzna od pewnego czasu uporczywie nękał pokrzywdzoną, wielokrotnie dzwonił, wysyłał SMS-y, nachodził w miejscu pracy i śledził. Został uprzedzony, że za złamanie zakazów będzie mógł się spodziewać zmiany środka zapobiegawczego na tymczasowe aresztowanie.

Artykuł 190a par. 1 kodeksu karnego, określa — kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również