Wiadomości z Gliwic

Podwójne srebro szermierzy Piasta Gliwice na Mistrzostwach Polski Juniorów

  • Dodano: 2023-02-02 07:00, aktualizacja: 2023-02-01 21:35

Dwa srebrne medale wywalczyli reprezentanci i reprezentantki Piasta Gliwice podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Najważniejsze w roku zawody szermiercze w tej kategorii wiekowej odbyły się w weekend, 28–29 stycznia, w Mielcu. Rywalizowało w nich łącznie 80 czołowych szpadzistek i 74 szpadzistów z całej Polski. Na drugim stopniu podium stanęły dwie drużyny Piasta – żeńska i męska.

Wielki sukces Piasta Gliwice

Pierwszego dnia mistrzostw (w sobotę, 28 stycznia) rozegrano turniej indywidulany. Do finałowej ósemki z Piasta Gliwice zakwalifikowało się dwoje wychowanków trenera Wojciecha Kozioła – Wiktoria Jędrzejec i Paweł Klytta, którzy zajęli odpowiednio ósme i szóste miejsce. 

W drugim dniu zawodów (w niedzielę, 29 stycznia) odbył się turniej drużynowy. Zarówno w męskim, jak i żeńskim wystartowało po 16 zespołów. 

Żeńska drużyna Piast I Gliwice prowadzona przez Piotra Markiewicza w składzie: Wiktoria Jędrzejec, Emilia Korkus, Magda Ratyna i Anna Wieczorek zajęła drugie miejsce, przegrywając w finale z pierwszym zespołem RMKS Rybnik 45:43. Drużyna Piast II Gliwice w składzie: Pola Drobczyk, Kamila Gusta, Oliwia Janeczek i Paulina Ostrowska zakończyła zawody na ósmym miejscu. 

Męski zespół Piast I Gliwice w składzie: Paweł Klytta, Błażej Kurowski, Wojciech Rzyczniak i Mikołaj Wesołowski również stanął na drugim stopniu podium. W finale gliwiczan pokonali zawodnicy Kmicica Częstochowa 45:44. Natomiast drużyna Piast II w składzie: Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta, Kamil Olejniczak, Czcibor Partyka zakończyła turniej na jedenastym miejscu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również