Wiadomości z Gliwic

Policja zatrzymała złodziejów, którzy ukradli rowery

  • Dodano: 2024-04-29 12:15, aktualizacja: 2024-04-29 16:06

Policjanci z gliwickiego III Komisariatu Policji ruszyli w ślad za autobusem komunikacji miejskiej relacji Gliwice – Katowice, zatrzymali go w Zabrzu. Weszli do pojazdu, skąd, ku zdziwieniu pasażerów, wyprowadzili dwóch młodych mężczyzn z rowerami. Obydwaj cykliści zostali przetransportowani z powrotem do Gliwic, gdzie wykonano z nimi czynności śledcze. Rowery trafiły do depozytu.

Szybka reakcja policji

W czwartek, 25 kwietnia około godziny 6:00, policjanci otrzymali informację od świadka, że podejrzewa on, iż spod gliwickiego dworca skradziono dwa rowery. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Gliwicach natychmiast zajęli się sprawą. Zabezpieczono film monitoringu, na którym uwieczniono dwóch mężczyzn odjeżdżających spod wiaty przed dworcem kolejowym w Gliwicach. Prześledzono drogę przemieszczania się potencjalnych złodziei, w wyniku czego patrol ruszył za autobusem linii numer 6.


Stróże prawa zatrzymali pojazd w Zabrzu i wyprowadzili z niego dwóch młodych mężczyzn – 33-letniego mieszkańca Katowic oraz 25-letniego mieszkańca Mikołowa. Już w trakcie wstępnego przesłuchania zatrzymani mętnie tłumaczyli się z posiadania rowerów, kluczyli i próbowali wybrnąć z oczywistej dla stróżów prawa sytuacji. Co więcej, przy 25-latku, w jego plecaku policjanci znaleźli nożyce do cięcia prętów metalowych, które są wykorzystywane przez złodziei do przecinania linek zabezpieczających. Nożyce zostaną wykorzystane jako dowód w sprawie i poddane badaniom mechanoskopijnym, między innymi w celu ustalenia, czy nie „brały udziału" w innych stwierdzonych kradzieżach rowerów.

Pozytywne zakończenie 

Warto również wspomnieć, że kryminalni z „trójki” ustalili, że młodszy z zatrzymanych idealnie pasuje wyglądem i ubiorem do zarejestrowanego 19 kwietnia bieżącego roku sprawcy kradzieży roweru z rejonu centrum przesiadkowego w Gliwicach.  Rower został przekazany właścicielowi.

Właściciel roweru marki Merida stawił się w komisariacie, gdzie złożył zawiadomienie o przestępstwie i odebrał swoje mienie.


Pozostaje ustalenie właściciela odzyskanego roweru:

  • rower górski marki Bitwin, koloru niebieskiego,

Apel policji do właściciela o zgłoszenie się po swoje mienie do Komisariatu Policji III w Gliwicach przy ulicy Pszczyńskiej 20, kontakt telefoniczny: 47 859 03 00. Policjanci także dziękują świadkowi, który wbrew zasadzie „nie reagujesz – akceptujesz”, zareagował i wykonał darmowe połączenie telefoniczne do gliwickiej Policji.


Źródło: KMP w Gliwicach/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również