Wiadomości z Gliwic

Policjanci z Gliwic zatrzymali w miniony weekend 7 sprawców przestępstw

  • Dodano: 2020-06-08 11:30

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 7 sprawców przestępstw.

W grupie ujętych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o kradzież, uszkodzenie ciała, przestępstwo narkotykowe, zgwałcenie, przestępczość gospodarczą, przemoc domową, łamanie sądowych zakazów.

Nasi mundurowi podjęli ponad 600 różnych interwencji, ujęli sześć osób poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. W czasie weekendu, na wniosek policji i prokuratury, sądy aresztowały cztery osoby. Zatrzymano kobietę pod wpływem alkoholu, która wiozła pijanego męża i... dwójkę małych dzieci.


Do zatrzymania 33-latki prowadzącej samochód marki Renault Clio doszło w sobotę przed godziną 23.00 w centrum Knurowa. Policjanci wydziału ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość kierującej i okazało się, że jest ona pijana (w jej organizmie znajdowało się 1,5 promila alkoholu). Na fotelu pasażera siedział, również nietrzeźwy, mąż kobiety, a na tylnym siedzeniu dwoje dzieci w wieku 3 i 4 lat.

33-latka odpowie przed prokuratorem i sądem nie tylko za przestępstwo z obszaru ruchu drogowego, ale również za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.