Wiadomości z Gliwic

Pomoc dla przedsiębiorców

  • Dodano: 2021-02-08 07:00, aktualizacja: 2021-02-07 21:59

Kolejny projekt realnej pomocy dla przedsiębiorców przedstawi Radzie Miasta prezydent Gliwic.

Jeśli gliwiccy radni przyjmą proponowaną uchwałę, przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z opłaty pierwszej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych. Najbliższa sesja Rady Miasta Gliwice zaplanowana jest na 18 lutego.

Trwająca pandemia oraz związane z nią obostrzenia wpłynęły na trudną sytuacją finansową przedsiębiorców, w tym także prowadzących lokale gastronomiczne. Prezydent Gliwic, starając się pomóc w zakresie jaki daje prawo, przygotowuje projekt uchwały znoszącej opłatę pierwszej raty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu w tych lokalach.

Możliwość taką dała samorządom nowelizacja ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

W Gliwicach jest 166 punktów gastronomicznych, które mogłyby skorzystać z tego rozwiązania

Jeśli uchwała zostanie podjęta, przedsiębiorcy prowadzący lokale gastronomiczne na terenie Gliwic zostaną zwolnieni z raty obejmującej okres od 1 stycznia do 30 kwietnia br. Oznacza to, że środki za przedmiotowe zezwolenia, które wpłacili na konto Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zostaną im zwrócone. Z oświadczeń dotyczących sprzedaży alkoholu w 2020 roku złożonych przez przedsiębiorców wynika, że będzie to kwota 175 800 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również