Wiadomości z Gliwic

Pomysł na Chorzowską

  • Dodano: 2018-08-20 11:00

Zarząd Dróg Miejskich planuje zmiany w ciągu ul. Chorzowskiej. Do końca listopada powinna być gotowa dwuwariantowa koncepcja zagospodarowania terenu po nieczynnym torowisku tramwajowym od skrzyżowania z ul. Zabrską do zajezdni tramwajowej. Drogowcy przeanalizują też możliwość zmiany organizacji ruchu w obszarze całego pasa drogowego.

Realizacja tej koncepcji jest w toku, więc szczegóły poszczególnych wariantów nie są jeszcze znane. Zarząd Dróg Miejski założył jednak, że opracowanie powinno uwzględniać m.in. budowę ścieżki rowerowej, chodników, miejsc postojowych i zatok autobusowych, odpowiednie skomunikowanie posesji przylegających do ul. Chorzowskiej, a także zmianę geometrii skrzyżowania tej ulicy z Zabrską.

"Infrastruktura po nieczynnej linii tramwajowej zlokalizowana jest w granicach pasa drogowego drogi publicznej. To miejsce jest obecnie bezużyteczne. Warto odpowiednio zagospodarować je na potrzeby użytkowników ruchu kołowego, rowerowego i pieszego" – mówi Anna Gilner, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

"Ulica Chorzowska stanowi bezpośrednie połączenie naszego miasta z Zabrzem i zasługuje na zmianę wizerunku – dodaje Anna Gilner. – W celu wyboru optymalnego sposobu zagospodarowania pasa drogowego zleciliśmy koncepcję wariantową. Pomoże ona przeanalizować różne pomysły na rozwiązania techniczno-funkcjonalne, czy to w zakresie infrastruktury drogowej, organizacji ruchu, czy też zieleni urządzonej" – stwierdza dyrektor ZDM.


Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.