Wiadomości z Gliwic

Ponad 3 miliony na wsparcie prywatnych żłobków

  • Dodano: 2021-06-11 07:00, aktualizacja: 2021-06-10 21:32

W Gliwicach, dzięki miejskiej polityce wsparcia opieki nad malutkimi dziećmi i dotowaniu żłobków niepublicznych, co roku przybywa dostępnych miejsc dla najmłodszych gliwiczan.

Od września zeszłego roku miasto dofinansowuje aż 600 miejsc dla maluchów w prywatnych placówkach

Jest szansa, że będzie ich więcej! Miasto ogłosiło właśnie kolejny konkurs ofert dla żłobków niepublicznych. Dzięki temu rozwiązaniu rodzice zapłacą mniej za opiekę nad swoimi dziećmi.

– Na dofinansowanie działalności żłobków niepublicznych od września tego roku do końca sierpnia 2022 roku zamierzamy przeznaczyć niemal 3,1 mln zł. Zależy nam na tym, aby miejsc w żłobkach było więcej, dlatego wspieramy osoby, które prowadzą działalność właśnie w tej sferze usług – podkreśla Ewa Weber, zastępczyni prezydenta Gliwic odpowiedzialna m.in. za sferę zdrowia i spraw społecznych w mieście.

Dofinansowanie z budżetu miasta od ponad 7 lat stymuluje rozwój sieci niepublicznych żłobków w Gliwicach. Pula miejskich środków przeznaczanych na ten cel co roku jest większa – w 2013 r. było to prawie 37 tys. zł, w 2014 r. – ok. 229 tys. zł, w 2015 r. – 426 tys. zł, a w 2016 r. – już ok. 700 tys. zł. W 2017 i 2018 r. przeznaczono na dotacje odpowiednio 800 tys. i ponad 933 tys. zł, by w kolejnym okresie przekroczyć pułap miliona złotych (ponad 1,5 mln zł w 2019 r.). W minionym roku dofinansowanie na niepubliczne żłobki sięgnęło ponad 2,1 mln zł.

Konkurs, który właśnie ogłoszono, pozwoli na dofinansowanie pobytu jednego dziecka w prywatnym żłobku kwotą do 500 zł. Dzięki temu obniżona zostanie opłata, które ponoszą rodzice za pobyt dziecka w takiej placówce. Prowadzący żłobki niepubliczne mają czas na złożenie swojej oferty do 1 lipca. Dokument należy dostarczyć do siedziby Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa 21 lub przesłać pocztą na adres UM (ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice) – w tym przypadku istotna jest data wpływu pisma do magistratu.

Z treścią ogłoszenia można zapoznać się pod adresem https://bip.gliwice.eu/otwarty-konkurs-ofert-na-realizacje-zadania-publicznego-w-dziedzinie-organizacji-opieki-nad-dziecmi-sprawowanej-w-formie-zlobka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również