Wiadomości z Gliwic

Postawiła na nogi służby, bo założyła się z koleżanką

  • Dodano: 2022-03-09 07:00, aktualizacja: 2022-03-08 20:57

Przedwczoraj pod numer 112 zadzwoniła osoba, która poinformowała, że została porwana, niesłusznie stawiając służby na nogi.

Operator Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach Operator bezzwłocznie złożył szczegółowy raport Policji. Natychmiast rozpoczęto działania. Wyznaczeni gliwiccy policjanci zaczęli ustalać, skąd dzwoniono, do kogo należy telefon, gdzie aktualnie się on znajduje. Jak się okazało, zaraz po połączeniu aparat został wyłączony.

Zakład z koleżanką

Policjanci ruszyli w teren, bo w przypadku takich zgłoszeń każda minuta jest niezmiernie ważna. Stróże prawa działali w Łabędach i Ligocie Zabrskiej, sprawdzali także adres w województwie opolskim. Wyznaczeni policjanci dochodzeniowo-śledczy oraz operacyjni z dwóch komisariatów — IV i V pracowali równolegle, by dotrzeć do właściciela i dalej, użytkownika numeru. W krótkim czasie wykonano wiele czynności, które doprowadziły do jednej ze szkół podstawowych w Gliwicach, a następnie do 11-letniej uczennicy. Wezwana została matka dziewczynki i w jej obecności policjanci rozmawiali z dzieckiem. Szybko okazało się, że 11-latka zadzwoniła pod numer 112 i wymyśliła wszystko, bo założyła się z koleżanką z klasy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.