Wiadomości z Gliwic

Powołanie nowego skarbnika miasta. Poznaj sylwetkę Agnieszki Dylewskiej

  • Dodano: 2022-10-31 06:30, aktualizacja: 2022-10-30 18:46

Agnieszka Dylewska jest kandydatką na nowego skarbnika miasta. Ma zastąpić zmarłego Ryszarda Reszke, który był związany z gliwickim samorządem przez 19 lat. O tym, czy Agnieszka Dylewska podejmie obowiązki skarbnika miasta Gliwice zdecydują gliwiccy radni podczas sesji Rady Miasta Gliwice.

Sylwetka kandydatki

Agnieszka Dylewska jest naczelnikiem Wydziału Księgowości, zastępcą skarbnika miasta i głównym księgowym Urzędu Miejskiego w Gliwicach, z którym jest związana od 2000 roku. Ukończyła rachunkowość na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, administrację europejską  w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie, prawo na Uniwersytecie Śląskim oraz zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Języków Obcych w Katowicach. 

Posiada specjalistyczne uprawnienia, m.in. certyfikat Ministra Finansów z usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i certyfikat PRINCE2 potwierdzający znajomość technik zarządzania projektami. Jest członkiem Komisji Finansów Związku Miast Polskich, Komisji Skarbników Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Powołana została do Zespołu do spraw odbiurokratyzowania samorządów w Ministerstwie Finansów. Uczestniczyła także w posiedzeniach branżowych Komisji Senatu. 

Agnieszka Dylewska posiada odpowiednie doświadczenie księgowe i samorządowe potwierdzające, że jest najlepszą kandydatką do objęcia  stanowiska skarbnika Miasta Gliwice. Na najbliższej sesji Rady Miasta zaplanowanej na 10 listopada, gliwiccy radni będą głosować nad uchwałą w sprawie jej powołania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również