Wiadomości z Gliwic

Prawdziwi bohaterowie w Gliwicach! We wrześniu doczekamy się biegu Formoza Challenge

  • Dodano: 2022-11-29 15:15

W dniach 2-3 września 2023 w Arenie Gliwice odbędzie się impreza 4 Heroes, podczas której każdy będzie mógł zostać bohaterem. Jej elementem będzie znany bieg przeszkodowy – Formoza Challenge.

Znany bieg przeszkodowy w Gliwicach

Zapisy aktywne na bieg Formoza Challenge ruszyły już 15-go listopada.

W Arenie Gliwice odbędzie się multidyscyplinarna impreza połączona z festiwalem rodzinnym, poświęcona uhonorowaniu prawdziwych bohaterów - tych znanych, i tych, którzy są blisko nas. Organizatorami tego wydarzenia są: Arena Gliwice, Grupa Afekt z Poznania oraz Stowarzyszenie KRS Formoza – współorganizator biegu Formoza Challenge, który będzie elementem imprezy. 

- „Przy okazji imprezy 4 Heroes, chcemy skupić się na tym czym jest współczesne bohaterstwo i udowodnić, że każdy może być bohaterem – podkreśla Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatorów imprezy. – Wraz z Areną Gliwice zaplanowaliśmy szereg atrakcji, m.in. pokazy dynamiczne tak wojskowe, jak i ratownicze. Przygotujemy propozycję spotkań z bohaterami i szkoleń, które mogą nam pomóc odpowiednio się zachować w trudnych sytuacjach. Wreszcie będzie to okazja do sportowego bohaterstwa, planujemy treningi laser tag, paintball czy crossfit oraz oczywiście bieg Formoza Challenge współorganizowany z JW. Formoza – warto będzie wpaść do Gliwic na początku września” - dodaje.  

Gospodarze zaproszą nie tylko żołnierzy i ratowników, ale także pasjonatów i hobbystów. Wystawa sprzętu, pokazy grup rekonstrukcyjnych – to tylko niektóre elementy, planowane w ramach dwudniowej imprezy. Dla organizatorów istotne jest, żeby każdy odwiedzający oprócz rozrywki miał możliwość wyjść z imprezy bogatszy o przydatne umiejętności, np.: kursy pierwszej pomocy, czy przetrwania w trudnych warunkach.

- Arena Gliwice i aglomeracja śląska to idealne miejsce na taką multidyscyplinarną imprezę – podkreśla Konrad Kozioł, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu Areny Gliwice. – Plany są ambitne, czyli takie, jakie z powodzeniem realizujemy w naszym obiekcie. We wrześniu zarówno sama Arena Gliwice, jak i tereny przyległe staną się polem wielu wydarzeń i atrakcji w jednym czasie – każdy znajdzie coś dla siebie – podsumowuje. 

Imprezę zamyka bieg Formoza Challenge w formule dla dorosłych oraz dla najmłodszych komandosów. Zapisy na: www.formozachallenge.com.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również