Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Prestiżowa nominacja

  • Dodano: 2017-12-14 10:15

Wojciech Pazdur z gliwickiej firmy The Farm 51 został nominowany do Paszportu Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa, za produkcję m.in Get Even i Chernobyl VR Project.

Wojciech Pazdur jest członkiem zarządu oraz dyrektorem zespołu developerskiego The Farm 51, firmy tworzącej trójwymiarowe produkcje w wirtualnej rzeczywistości, wymagających specjalnych gogli VR oraz tradycyjne gry, wyświetlane na ekranie komputera lub konsoli. Do Paszportu Polityki został nominowany w kategorii Kultura Cyfrowa.

Bardzo cieszę się z tej nominacji. Nie uznaję rozgraniczenia między grami jako rozrywką i kulturą. Zawsze miałem nadzieję, że językiem gier będzie można opowiadać historie uniwersalne, które przekazane w sposób interaktywny wzbudzą silniejsze emocje. W Chernobyl VR Project opowiadamy prawdziwą historię katastrofy, która dotknęła setki tysięcy ludzi, a w Get Even przedstawiamy fikcyjny obraz osobistego dramatu związanego z utratą dziecka. W obu przypadkach chciałem, żeby to osobista interakcja z tematem dawała jak najsilniejsze przeżywanie tych historii i cieszę się, że zostało to docenione w kontekście kultury i sztuki – mówi Wojciech Pazdur – Gliwice to świetne miejsce do budowania firmy zajmującej się nowymi technologiami, także na rynku globalnym. Są tu specjaliści edukowani na uczelniach technicznych i artystycznych, świetne warunki komunikacyjne i infrastruktura pozwalająca na wygodne przemieszczanie się zarówno na wschód, jak i zachód Europy. Do tego przyjemny, nie przytłaczający, wręcz kameralny charakter miasta, ułatwiający skupienie i pracę twórczą – dodaje.

Więcej informacji na stornie:

https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/prestizowa-nominacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.