Wiadomości z Gliwic

Prezydent Gliwic spotkał się z prezesami spółdzielni mieszkaniowych

  • Dodano: 2023-07-05 09:45

Zawsze jest dobra okazja, aby się spotkać i porozmawiać – mówił prezydent Gliwic, Adam Neumann, podczas kolejnego już spotkania z prezesami gliwickich spółdzielni mieszkaniowych.

Było ono okazją do symbolicznego uczczenia przypadającego 1 lipca Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości, ale przede wszystkim rozmowy i wymiany opinii dotyczących sytuacji mieszkaniowej w mieście oraz wagi działalności spółdzielni. 

Co działo się na poprzednich spotkaniach?

Pierwsze spotkanie prezydenta Gliwic z przedstawicielami gliwickich spółdzielni mieszkaniowych odbyło się 1 lipca 2021 roku. Oprócz Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości pretekstem do jego organizacji był wówczas także jubileusz 30-lecia podziału Gliwickiej Spółdzielni Mieszkaniowej i wyodrębnienia z niej większości spośród istniejących obecnie 22 spółdzielni. Spotkanie z ich przedstawicielami było nie tylko okazją do podsumowania wieloletniej działalności gliwickich spółdzielni mieszkaniowych oraz wręczenia ich przedstawicielom listów gratulacyjnych, ale także kontynuacją spotkań prezydenta Adama Neumanna z wieloma różnymi środowiskami i grupami istniejącymi i działającymi w Gliwicach. 

O rozwoju miasta z gliwickimi przedsiębiorcami

W poniedziałek, 3 lipca, w gliwickim Ratuszu prezydent Gliwic, Adam Neumann, ponownie spotkał się z przedstawicielami gliwickich spółdzielni mieszkaniowych. 

Podczas spotkania przedstawił najważniejsze kierunki konsekwentnie realizowanego planu rozwoju Gliwic, m.in. w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Wiele uwagi poświęcił najważniejszej miejskiej inwestycji bieżącej kadencji samorządu – planowanej budowie nowego szpitala, na którą miasto ogłosiło przetarg i obecnie stara się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie. 

Prezydent podkreślił także wagę dialogu ze wszystkimi grupami zaangażowanymi w życie miasta oraz zapewnił, że spotkania będą kontynuowane.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również