Wiadomości z Gliwic

Prezydent Gliwic trzyma kciuki za rowerzystów

  • Dodano: 2024-05-23 13:15

Pomarańczowe kaski i zielone koszulki to ich znak rozpoznawczy. Można ich zobaczyć mknących na rowerach przez leśne trakty i ulice miast. Trenują przed wielką wyprawą do Białegostoku. Drużyna młodych rowerzystów pod przewodnictwem Anny Guzek,  chce wesprzeć gliwickie hospicjum. Dzisiaj, 21 maja wolontariusze spotkali się z prezydent Gliwic, aby opowiedzieć o zbliżającej się wyprawie. 

Będą kręcić kilometry

Jest moc, jest cel! Grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. H. Sienkiewicza w Gliwicach, pod okiem wyjątkowej pedagog Anny Guzek, wyruszy z Gliwic do Białegostoku w poniedziałek, 27 maja. Ekipa jest zahartowana treningami i składa się z uczniów SP nr 21 i absolwentów tej szkoły. To już szósta wyprawa, podczas której młodzi cykliści w upale, deszczu, wietrze i pyle będą kręcić kilometry dla gliwickiego hospicjum. Jest zapał, energia i szczytny cel. Zbiórka organizowana jest również na portalu zrzutka.pl. Środki zostaną przeznaczone na rozbudowę Hospicjum im. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach wspierające nieuleczalnie chorych u kresu drogi życiowej.

– Pierwszy raz jadę na taką wyprawę, ale jestem przygotowana i rodzina trzyma za mnie kciuki. Od kiedy jeżdżę na rowerze zdecydowanie poprawiła mi się kondycja. Mamy też silną motywację – jedziemy, żeby zebrać pieniądze na rozbudowę gliwickiego hospicjum. Dzięki modernizacji będzie mogło pomóc większej liczbie pacjentów – mówi Maja, z SP nr 21.

– Cieszę się, że jadę. To już trzecia moja wyprawa. Jestem gotowa i nie obawiam się wyzwania. Gdy jest trudno, trzeba po prostu odpocząć i pamiętać, że wszystko jest w głowie. Jeśli głowa wie, że da radę, to nogi będą kręcić – mówi Karolina, absolwentka SP nr 21.

Dobry gest

Do Białegostoku pojedzie w sumie 9 młodych rowerzystów. Oprócz Mai i Karoliny: dwóch Bartków, Filip, Marcin, Dawid, Ala i Marysia. Będzie im towarzyszyć 4 rodziców i oczywiście Anna Guzek, pomysłodawczyni przedsięwzięcia. 

Młodzi wolontariusze w 6 dni pokonają na rowerach około 700 km. Pojadą przez Częstochowę, Kielce, Radom, Warszawę i Ostrów Mazowiecką. Wyprawę będzie można śledzić na facebooku „Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum Wyprawa Gliwice - Białystok ”. Prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka wyraziła ogromne poparcie dla tej inicjatywy i życzyła ambitnym cyklistom szerokiej drogi i szczęśliwego powrotu. 

Prezydent Gliwic trzyma kciuki za rowerzystów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również