Wiadomości z Gliwic

Prezydent Gliwic zaprasza na spotkania w dzielnicach. Poznaj terminy!

 • Dodano: 2023-03-24 10:30

Rozpoczyna się drugi cykl spotkań prezydenta Gliwic Adama Neumanna z mieszkańcami.

"Kierunek Dzielnice" to kontynuacja rozmów prezydenta z mieszkańcami poszczególnych dzielnic o ich lokalnych sprawach, o mieście, o tym co ważne. Bezpośrednie spotkania okazały się bardzo potrzebne i przyniosły konkretne efekty, dlatego prezydent już w zeszłym roku, po zakończeniu pierwszego cyklu, zapowiedział kontynuację takiej formy dialogu. Teraz zaprasza na kolejne 9 spotkań. Pierwsze odbędzie się w czwartek 13 kwietnia. 

"Kierunek Dzielnice" to rozmowy o kluczowych miejskich inwestycjach i możliwość przedstawienia przez mieszkańców spraw bliskich ich dzielnicy. To doskonała okazja, by pozyskać informacje na temat funkcjonowania miasta, podzielić się swoimi pomysłami na rozwój najbliższej okolicy, a także porozmawiać z prezydentem, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, zwrócić uwagę na problemy i ważne aspekty życia w lokalnych społecznościach. W ubiegłym roku szczególnie istotne dla mieszkańców okazały się m.in.  kwestie dotyczące infrastruktury drogowej, remontów dróg i chodników, ścieżek rowerowych, komunikacji miejskiej, planów zagospodarowania przestrzennego, dotacji do wymiany przestarzałych źródeł ogrzewania, tworzenia zielonych przestrzeni miejskich. 

Dzięki bliskiej współpracy z mieszkańcami i przekazywanym przez nich konkretnym informacjom o najbliższej okolicy, a także rzeczowej dyskusji, można jeszcze skuteczniej realizować i planować poszczególne zadania, odpowiadając na dzielnicowe potrzeby. Spotkania to również dobra okazja, by korzystać z potencjału różnych środowisk w Gliwicach, dzięki czemu miasto może rozwijać się w zrównoważony sposób i umacniać potencjał gospodarczy. 

Prezydent Gliwic zaprasza mieszkańców wszystkich dzielnic do udziału w otwartych spotkaniach:

– Bardzo cenię sobie możliwość bezpośredniego spotkania z Państwem. Podczas ubiegłorocznych spotkań rozmawialiśmy o funkcjonowaniu miasta i o tym, co dla gliwiczan ważne, czyli możliwościach rozwiązywania różnych problemów w dzielnicach, o oczekiwaniach i potrzebach dotyczących zmian w najbliższym otoczeniu, o działaniach pozwalających podnieść jakość życia. Takie rozmowy to niezbędny element w pracy prezydenta miasta, cenne źródło wiedzy o tym, co dla Państwa ważne. 

Cenię sobie taką formę dialogu - umożliwia on poznanie potrzeb, ale też pomysłów na rozwiązanie problemów najbardziej istotnych dla mieszkańców poszczególnych dzielnic naszego miasta. To również doskonała okazja, by od razu, na miejscu pewne rzeczy zweryfikować i wyjaśnić. Zapraszam wszystkich gliwiczan do udziału w spotkaniach! - mówi prezydent Gliwic Adam Neumann

Spotkania będą odbywać się głównie w szkołach, a także m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej, siedzibie Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych (Strefie Aktywności Społecznej) i Centrum Sportowo-Kulturalnym Łabędź. Każdy będzie mógł zabrać głos w dyskusji na temat dzielnic, których dotyczy spotkanie.

W tym roku spotkania będą łączone dla mieszkańców sąsiadujących ze sobą dzielnic: 

 • Ostropa - Wilcze Gardło - Wójtowa Wieś
 • Kopernika - Szobiszowice
 • Trynek - Bojków - Sikornik
 • Baildona - Zatorze
 • Łabędy - Czechowice
 • Żerniki - Obrońców Pokoju
 • Sośnica - Ligota Zabrska
 • Śródmieście - Politechnika - Wojska Polskiego
 • Stare Gliwice - Brzezinka

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 13 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Daszyńskiego 424. Omówione zostaną kwestie istotne dla mieszkańców Ostropy, Wilczego Gardła i Wójtowej Wsi. 

Harmonogram spotkań: 

KWIECIEŃ: 

 • 13.04 (czwartek), SP nr 3, ul. Daszyńskiego 424 (Ostropa, Wilcze Gardło, Wójtowa Wieś)
 • 24.04 (poniedziałek), ZSO nr 8, ul. Syriusza 30 (Kopernika, Szobiszowice)
 • 27.04 (czwartek), ZSP nr 3, ul. Żwirki i Wigury 85 (Trynek, Bojków, Sikornik)

MAJ: 

 • 8.05 (poniedziałek), Centrum 3.0, ul. Jagiellońska 21 (Baildona, Zatorze)
 • 11.05 (czwartek), Centrum Sportowo-Kulturalne Łabędź (Łabędy, Czechowice)
 • 15.05 (poniedziałek), SP nr 13, ul. Elsnera 25 (Żerniki, Obrońców Pokoju)
 • 17.05 (środa), ZSO nr 14, ul. Jedności 35 (Sośnica, Ligota Zabrska)
 • 22.05 (poniedziałek), MBP Gliwice, ul. Kościuszki 17 (Śródmieście, Politechnika, Wojska Polskiego)

CZERWIEC:

 • 5.06 (poniedziałek), ZSP nr 13, ul. Rubinowa 16a (Stare Gliwice, Brzezinka)
Prezydent Gliwic zaprasza na spotkania w dzielnicach. Poznaj terminy! / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również