Wiadomości z Gliwic

Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz na 4. miejscu w rankingu "Newsweeka"

  • Dodano: 2019-06-14 09:15

W najnowszym rankingu najlepszych 15 prezydentów polskich miast (N15), przygotowanym po raz 11. przez tygodnik „Newsweek”, prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz zajął czwarte miejsce.

Zygmunt Frankiewicz, najdłużej urzędujący prezydent w Polsce, został doceniony za obecną działalność na rzecz środowiska samorządowców.

„Piętnastka najlepszych” została wyłoniona na podstawie odpowiedzi na ankiety rozesłane przez „Newsweek” do wszystkich prezydentów miast. W skład kapituły, która ustaliła zasady głosowania, podliczyła głosy (i sama też głosowała), weszli prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich, oraz Dariusz Ćwiklak, szef działu Biznes „Newsweeka”.

Zwyciężył Paweł Adamowicz (zmarły tragicznie w styczniu prezydent Gdańska). W rankingu znaleźli się także kolejno: Wadim Tyszkiewicz (prezydent Nowej Soli) i Ryszard Brejza (prezydent Inowrocławia).

Gala wręczenia nagrody N15 odbyła się tradycyjnie podczas Kongresu Regionów – na Stadionie Wrocław. Więcej informacji o rankingu można znaleźć na stronie www.newsweek.pl.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.