Wiadomości z Gliwic

Profilaktyka na Trynku. Gliwiccy policjanci mówili o bezpieczeństwie!

  • Dodano: 2023-05-23 08:00, aktualizacja: 2023-05-23 08:13

20 maja odbył się festyn rodzinny na osiedlu Trynek w Gliwicach, w którym uczestniczyli również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz jednostki bezpośrednio służbowo związanej z tym obszarem – 3 komisariatu.

Doskonała okazja do prowadzenia działań profilaktycznych

Z uwagi na dni wolne dla uczniów szkół podstawowych związane z egzaminami ósmoklasistów oraz zbliżający się sezon wakacyjny, policjanci poruszali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych. Dzieci miały okazję zapoznać się z policyjnym sprzętem, radiowozami i motocyklem. Podczas festynu przypomniano im o żelaznych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielając wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się rowerem czy hulajnogą oraz zachęcając do noszenia kasków. Młodzież natomiast miała możliwość porozmawiania i zapoznania się ze specyfiką służby w Policji.

Każdy chętny uczestnik festynu mógł wsiąść do policyjnego radiowozu, zrobić odbitkę dłoni, zadać pytania policjantowi i uzyskać odpowiedzi dotyczące spraw policyjnych.

Dodatkowo, osoby dorosłe miały możliwość przystąpienia do testu z użyciem alkogogli, które pozwalają uświadomić sobie, jak zmienia się psychomotoryka człowieka, gdy wzrok jest upośledzony przez działanie alkoholu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również