Wiadomości z Gliwic

Profilaktyka na Trynku. Gliwiccy policjanci mówili o bezpieczeństwie!

  • Dodano: 2023-05-23 08:00, aktualizacja: 2023-05-23 08:13

20 maja odbył się festyn rodzinny na osiedlu Trynek w Gliwicach, w którym uczestniczyli również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz jednostki bezpośrednio służbowo związanej z tym obszarem – 3 komisariatu.

Doskonała okazja do prowadzenia działań profilaktycznych

Z uwagi na dni wolne dla uczniów szkół podstawowych związane z egzaminami ósmoklasistów oraz zbliżający się sezon wakacyjny, policjanci poruszali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych. Dzieci miały okazję zapoznać się z policyjnym sprzętem, radiowozami i motocyklem. Podczas festynu przypomniano im o żelaznych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielając wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się rowerem czy hulajnogą oraz zachęcając do noszenia kasków. Młodzież natomiast miała możliwość porozmawiania i zapoznania się ze specyfiką służby w Policji.

Każdy chętny uczestnik festynu mógł wsiąść do policyjnego radiowozu, zrobić odbitkę dłoni, zadać pytania policjantowi i uzyskać odpowiedzi dotyczące spraw policyjnych.

Dodatkowo, osoby dorosłe miały możliwość przystąpienia do testu z użyciem alkogogli, które pozwalają uświadomić sobie, jak zmienia się psychomotoryka człowieka, gdy wzrok jest upośledzony przez działanie alkoholu.

Google NewsSubskrybuj mojeGliwice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również